Latvijas muzeju katalogs

Ojāra Vācieša muzejs

Ojāra Vācieša iela 19, Rīga LV-1004

  •  67619905
GADA BALVU ATBALSTA:
Savējo sarunas par dzeju un dzīvi

 

27. aprīlis. 2016

27. aprīlī plkst. 18 Ojāra Vācieša muzejā, O. Vācieša ielā 19, pasākumu ciklā SAVĒJO SARUNAS PAR DZEJU UN DZĪVI notiks kārtējā tikšanās – sarunāsies Pēteris Krilovs un Aina Matīsa.

Pēteris Krilovs – kino un teātra režisors. Absolvējis Valsts Vissavienības Kinematogrāfijas institūtu Maskavā, no 1993. gada strādā Latvijas Kultūras akadēmijā, šobrīd LKA profesors. Bijis aktiermeistarības pedagogs Tautas kinoaktieru studijā, Latvijas Mūzikas akadēmijā Daugavpils teātra aktieru kursiem un teātra režijas pedagogs Latvijas Mākslas Akadēmijā.

Viņš ir teju 20 filmu režisors, iestudējis izrādes visos Latvijas teātros, arī operā, bet viņa izaudzinātie aktieri šobrīd redzami uz Latvijas labāko teātru skatuvēm.

“Mēs bijām ļoti jautra kompānija, mēs visu laiku smējāmies un Pēteris vienmēr teica, kad jūs beidzot pārstāsiet zviegt un sāksiet domāt,” atceras Jaunā Rīgas teātra aktieris Andris Keišs. „Mēs smejamies joprojām, bet to domāšanu viņš ir kaut kā ieaudzinājis.”

Arī Aina Matīsa visu mūžu bijusi saistīta ar teātri un kino. Šobrīd ir Latvijas Kultūras akadēmijas un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas skatuves runas un aktiermeistarības docētāja. Savulaik bijusi aktiermeistarības pedagoģe vairākām LVK Dailes teātra studijām un Ļeļļu teātra aktieru kursam, vadījusi Rīgas kinostudijas Kinoaktieru studiju. Viņas audzēkņi bijuši Akvelīna Līvmane, Mirdza Martinsone, Esmeralda Ermale, Elita Kļaviņa, Baiba Broka, Guna Zariņa, Sandra Zvīgule, Regīna Razuma, Ilze Rūdolfa, Katrīna Pasternaka, Ivars Kalniņš, Guntars Āboliņš, Harijs Spanovskis, Andrejs Žagars, Lauris Gundars, Jānis Paukštello, Andris Bērziņš, Ģirts Krūmiņš, Andris Akmentiņš un citi.

Saruna būs gan par dzīvi, gan skatuvi un kino, gan dzeju. Šoreiz vairāk par dzejnieci Velgu Krili, kuras dzeja īpaši tuva Pēterim Krilovam.

Ieejas maksa: EUR 2,00, studentiem un pensionāriem EUR 1,00. Pasākumu atbalsta Rīgas dome.Sandra Zobena,

Memoriālo muzeju apvienības sabiedrisko attiecību speciāliste

 
blog comments powered by Disqus