Ojāra Vācieša muzejs

•  67619905

ZAĻĀ. Rīgas Lutera draudzes mākslinieku izstāde

24. marts – 24. aprīlis. 2016

Ojāra Vācieša muzejā, O. Vācieša ielā 19, atvērta Rīgas Lutera draudzes mākslinieku izstāde ZAĻĀ.

Izstādē ar dažādā materiālā un dažādās tehnikās veidotiem darbiem piedalās 13 mākslinieki: Daiga Aže, Ieva Nagliņa, Helmūts Āķis, Laima Akmentiņa, Gundega Zikmane, Ēstere Zemīte, Gunta Ploka, Liene Ratnika, Māra Kalnišķe, Irīda Lazdiņa, Līga Lazdiņa, Baiba Ūlande, Dins Kopštāls.

Mākslinieki darbus radījuši nesen, iespējams, aizejošās ziemas tumšākajos brīžos, kad mostas ilgas pēc gaismas atgriešanās, pēc dvēseles atdzimšanas.

“Kaut arī izstāde mājīgajā Ojāra Vācieša muzeja zālē ir neliela, tā priecē ar spilgtiem pārsteigumiem... Savulaik Oskars Vailds gribējis atdot vai puspasaules, lai redzētu Ticiāna gleznoto Salomi. Nezinu, vai viņam tas izdevās, toties pilnīgi noteikti izdevās uzrakstīt satriecoši spilgtu viencēlienu “Salome”, ko savulaik atdzejojis Jānis Akuraters.

Šīs alūzijas nejauši ienāca prātā izstādes atklāšanas brīdī. Jutos patiesi apmulsusi, laimīga, iedvesmota, aplūkojot Irīdas Lazdiņas gleznu “Zaļš” (Matisa motīvs), Māras Kalnišķes darbu “Jūras rudzi”, Dina Kopštāla veidoto “Jūras tektoniku”. Brīnumi notiek. Un tas nav prognozējams vai paredzams,” stāsta viena no izstādes apmeklētājām Jāņa Akuratera muzeja vadītāja Ruta Cimdiņa.

Izstāde apskatāma līdz 24. aprīlim. Ieeja bez maksas.

Sandra Zobena,

Memoriālo muzeju apvienības sabiedrisko attiecību speciāliste