Latvijas muzeju katalogs

Mākslas muzejs Rīgas Birža, LNMM departaments

Doma laukums 6, Rīga

  •  67226467
GADA BALVU ATBALSTA:
Sarunas muzejā: Glasstress Rīga – darbi no Berengo studijas

 

Tikšanās ar izstādes kuratorēm Helēnu Demakovu un Vitu Birzaku

6. novembris. 2011

Svētdien, plkst. 15.00 Mākslas muzejs „Rīgas Birža” (Doma laukumā 6, Vecrīgā) aicina skatītājus uz „Sarunu muzejā” ar izstādes „Glasstress Rīga – darbi no Berengo studijas” kuratorēm Helēnu Demakovu un Vitu Birzaku.

Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis Rīgas birža celts 1855. gadā, reflektējot Venēcijas renesanses palaco formas. Jaunā muzeja atklāšanas izstāde veidota kā sasaiste starp Venēcijas un Rīgas pilsētām: mākslinieki no dažādām pasaules valstīm – Beļģijas, Zviedrijas, ASV, Spānijas, Francijas, Krievijas, arī Latvijas – ir radījuši laikmetīgās mākslas darbus Venēcijas (Murāno) stiklā divām izstāžu zālēm vienlaicīgi – Palazzo Cavalli-Franchetti Venēcijā un Mākslas muzejam „Rīgas Birža”.

Glasstress projekts, ko iniciējusi Berengo studija Murano salā, jau guvis atzinību 2009. gadā Venēcijā un norisinās Venēcijā arī 2011. gadā paralēli laikmetīgās mākslas biennālei. Daļa no izstādes darbiem tapuši pēdējos gados tieši Berengo studijas laikmetīgās mākslas kolekcijai.

Izstādes kuratore, mākslas teorētiķe, daudzu starptautisku projektu autore Helēna Demakova sadarbībā ar Berengo studijas vadītāju Adriano Berengo izvēlējusies latviešu un ārvalstu mākslinieku veidotus darbus, kuri laikmetīgā mākslas valodā daudznozīmīgi tematizē īpašos Venēcijas zīmolus un daudzas citas parādības. „Sarunas muzejā” laikā izstādes kuratores Helēna Demakova un Vita Birzaka iepazīstinās skatītājus ar projekta koncepciju, detalizēti parādīs ekspozīciju, komentējot katru mākslas darbu un stāstot par tā autoru. Šī tikšanās aicina ikvienu ļauties stikla maģijai, atklāt sev spoguļu burvību, kopā ar profesionāļiem apbrīnot mākslinieku domu lidojumu un tehniskā izpildījuma meistarību.

Izstāde skatāma līdz 11. decembrim.

 

ATBILDĪGĀ PAR PASĀKUMU:

Vita Birzaka, izstādes koordinatore,

LNMM Ārzemju mākslas departamenta izstāžu kuratore

T: (+371) 67 226467, GSM: (+371) 26 517659,

E: Vita.Birzaka@lnmm.lv

 

BIĻEŠU CENAS

1 nodarbība: individuālā ieejas biļete ekspozīcijā vai izstādē

Biļetes nopērkamas LNMM kasēs.

 

PROGRAMMAS KURATORE

Laura Dravniece,

LNMM Izglītības programmu kuratore

E: laura.dravniece@lnmm.lv

 

INTERNETA RESURSI

http://www.lnmm.lv/lv/lnmm/info/learn/programs/talks-at-the-museum/

 

 
blog comments powered by Disqus