Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs

Palasta iela 4, Rīga, LV-1050

• phone:   67210226

Nauda rīdzinieku un Rīgas viesu maciņos no senatnes līdz šodienai

27. oktobris. 2013

Svētdien, 27. oktobrī, Ģimenes diena Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā būs veltīta tēmai „Rīgas naudas ceļš cauri gadsimtiem uz Eiro”.

Ģimenes dienas apmeklētāji aicināti piedalīties tematiskā ekskursijā „Rīgas naudas ceļš cauri gadsimtiem”, kas sāksies plkst. 11.00. 13.00 un 15.00. Nauda rīdzinieku un Rīgas viesu maciņos vakar, šodien, rīt. Kāda tā bija un kā tika tērēta pirms gadsimtiem, kā tā pārveidojās un attīstījās dažādu varu ietekmē. Nauda stāsta, tā rāda, tā pierāda. Naudas kalēji, naudas viltotāji, naudas lietotāji.

Dzintara ceļš, senākā nauda Latvijas teritorijā un Rīgā, romiešu monētas, vikingu laika naudas ekvivalenti, maiņas tirdzniecība senajā Rīgas ostā, nauda Livonijā, Rīgā kaltā nauda, zelta nauda, poļu – zviedru laika nauda, Krievijas impērijas nauda, pirmā papīra nauda, rubļi un kapeikas, ostrubļi, ostmarkas, lati un santīmi, reihsmarkas, rubļi un kapeikas, Latvijas rubļi (repši), lati un santīmi, eiro, … Par to visu un daudz ko citu būs iespēja uzzināt ekskursijā.

Radošajā darbnīcā, ikviens būs aicināts fantazēt un uzzīmēt savu Eiro monētas dizaina skici. Mazie un lielie, kopīgi veicot uzdevumus Darba lapās „Nauda”, varēs pārbaudīt vērību un zināšanas.

Ģimenes dienas aktivitāšu apmeklētājiem muzejs dāvā īpaši draudzīgo Ģimenes dienas ieejas maksu: LVL 1,00; EUR 1,42; pensionāriem, studentiem, skolēniem LVL 0,50; EUR 0,71.

Ingrīda Lukašēviča,

Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tel.: 67356680; 29129052