Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs

Palasta iela 4, Rīga, LV-1050

• phone:   67210226

Par tirgotāju un kuģotāju dzīvi viduslaiku Rīgā

13. oktobris. 2013

Svētdien, 13. oktobrī, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā notiks Ģimenes dienas aktivitātes, kas būs veltītas tēmai „Kā rīdzinieki un Rīgas viesi dzīvoja, kuģoja un tirgojās viduslaikos”.

Pulksten 11.00, 13.00, 15.00 visus interesentus gids aicinās tematiskā ekskursijā „Tirgotāju un kuģotāju dzīve viduslaiku Rīgā”. Ekskursijas gaitā varēs iepazīt gan seno kuģu veidus, gan naudu, kādu tolaik lietoja, gan uzzināt kā rīdzinieki un Rīgas viesi tirgojās, kādas bija pieprasītākās preces, kā no Rīgas un uz Rīgu kuģoja, ko Rīgā paveica leģendārā Melngalvju brālība, kā lielais koka milzis - Rīgas Lielais Kristaps kļuva par vienu no Rīgas simboliem un daudz ko citu. Pulcēšanās uz ekskursiju muzeja vestibilā.

Ikvienam būs iespēja pārbaudīt uzmanību un atjautību, spēlējot spēli „Hanzas kuģi jūrās un ostās”, tādejādi  iejūtoties senā Hanzas tirgotāja vai kuģa puikas lomā, ar viduslaiku kuģu modelīšiem kuģojot pa Baltijas jūru uz dažādām Eiropas ostām, vedot dažādas preces. Rīga jau no 13. gadsimta bija Eiropas attīstībā tik nozīmīgās Hanzas savienības dalībniece.

Iegūtās emocijas un zināšanas par Rīgu, svešām zemēm, tuvām un tālām jūrām, kuģiem, kuģotājiem, tirgotājiem un citām interesantām lietām, būs iespēja nostiprināt, pildot tematiskas „Darba lapas”, kā arī zīmējot radošajā darbnīcā.

Ģimenes dienas aktivitāšu apmeklētājiem muzejs dāvā īpaši draudzīgo Ģimenes dienas ieejas maksu: Ls 1,00; pensionāriem, studentiem, skolēniem Ls 0,50.

Ingrīda Lukašēviča,

Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tel.: 67356680; 29129052