Latvijas muzeju katalogs

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs

Palasta iela 4, Rīga, LV-1050

  •  67211358
  • phone:   67210226
GADA BALVU ATBALSTA:
Rīgas kuģu būvētavai - 100

 

18. septembris – 15. oktobris. 2013

Izstāde Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā stāsta par akciju sabiedrību „Rīgas kuģu būvētava”, vienu no lielākajiem un senākajiem šāda profila uzņēmumiem Baltijas jūras reģionā. Šeit ik gadu tiek remontēti un būvēti vairāk kā 130 kuģi no dažādām pasaules valstīm.

Dibināta pirms 100 gadiem, „Rīgas kuģu būvētava” turpina sniegt pakalpojumus Eiropas un Skandināvijas pasūtītājiem kuģu remonta, kuģu būves un konversijas jomās.

Patruļkuģis „Viesīte”, pētniecības jahtas „Turmoil” un „Big Aron”, zvejas kuģi „Rosvik”, „Froyanes”, „Catleya”, velkoņi „Santa” un „Stella”, prāmis – ledlauzis „Bosfor Vostočnij” un vēl vairāki citi Rīgas kuģu būvētavā tapuši kuģi filigrānu modeļu veidā apskatāmi izstādē „Rīgas Kuģu būvētavai – 100”. Te arī stāsti par sākotni, par krišanu un celšanos, par laikmetu maiņu, par šodienu, par tehnoloģijām, par cilvēcisko izturību, neatlaidību, prasmi un gudrību, par panākumiem, ostu un Daugavu.

 „Rīgas kuģu būvētava” dibināta 1913. gadā. Otrā Pasaules kara laikā rūpnīca tika iznīcināta. 1944. gadā sākās „Rīgas kuģu remonta rūpnīcas”, kā to toreiz sauca, atjaunošana. Tika uzcelti liešanas, korpusu metināšanas, mehānismu montāžas cehi. 1963. gadā sākās rūpnīcas rekonstrukciju, tās laikā tika uzceltas piestātnes, uzstādīti peldoši doki, izveidots pārseguma cehs, attīstīta enerģētika un noliktavu saimniecība. Padomju varas gados „Rīgas kuģu remonta rūpnīca” bija lielākais kuģu būves uzņēmums Baltijā, kurā tika remontēti jūras flotes kuģi un zinātniskās pētniecības kuģi, kā arī tika būvēti prāmju un eļļas pildītāji. „Rīgas kuģu būvētava” tika privatizēta 1995. gadā. Pēdējo 35 gadu laikā „Rīgas kuģu būvētavā” uzbūvēti vairāk kā 70 kuģi.

Izstāde vēl apskatāma līdz 15. oktobrim

 

 


 

Informāciju sagatavoja:

Ingrīda Lukašēviča

Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tel.: 67356680; 29129052

E-pasts: lukasevica@rigamuz.lv    


 
blog comments powered by Disqus