Latvijas muzeju katalogs

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs

Palasta iela 4, Rīga, LV-1050

  •  67211358
  • phone:   67210226
GADA BALVU ATBALSTA:
Ģimenes diena visām paaudzēm "Kā un ar ko Rīgu senāk sargāja – ieroči, mūri, vīri"

 

23. septembris. 2018

Svētdien, 23. septembrī, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina uz Ģimenes dienu visām paaudzēm "Kā un ar ko Rīgu senāk sargāja – ieroči, mūri, vīri". Ģimenes dienas programmā - ekskursija "No akmens cirvjiem, zobeniem, lielgabaliem un Rīgas aizsargmūriem līdz..." (11.00 un 15.00 - latviešu valodā, 13.00 - krievu valodā), no 10.00 līdz 15.30 - radošā darbnīca bērniem "Princeses, bruņinieki, ieroču nesēji", kā arī īpaši draudzīgā ieejas maksa.

Uz tematisko Ģimenes dienas ekskursiju „No akmens cirvjiem, zobeniem, lielgabaliem un Rīgas aizsargmūriem līdz..." interesenti tiks gaidīti trīs tūrēs - pulksten 11:00 vai 15:00 – latviešu valodā, pulksten 13:00 - krievu valodā. Ekskursijas dalībnieki uzzinās, kā tapa un kā funkcionēja aizsargmūri un aizsardzības vaļņi, kas radīja drošības priekšnoteikumus iedzīvotājiem senajā Rīgā, kā arī veidoja pašas pilsētas siluetu un dzīves kārtību. Ekskursijas gaitā varēs gūt ieskatu, kā tapusi un kāda ir muzeja ieroču kolekcija, kā arī iepazīt Rīgas vēsturi un rīdzinieku dzīves mainību gadsimtu gaitā, akcentējot, kā ieroču attīstība vizualizē vēstures periodus. Vai zinām, kā akmens laikmetā darināja un pielietoja laivveida cirvjus, krama uzgaļus, raga instrumentus, kā vēlāk vikingu mantojumu nomainīja krustnešu un pilsētnieku ieroči - zobeni, šķēpi, alebardes, arbaleti, stopi un bultas. Ekskursijas dalībnieki nonāks arī Renesanses laikmetā, kura iezīme ir šaujampulvera un jauno šaujamieroču izplatīšanās, kaujas laukos izmantojot lielgabalus, bombardas, musketes, rokas mortīras, pistoles, štucerus, kā arī būs iespēja iepazīt, ar kādiem ieročiem bruņojās, uzbruka un aizsargājās, tā saucamajos, poļu un zviedru laikos Rīgā, kā arī laikā, kas saistīts ar cara Pētera I vārdu. Liekot ikvienam aizdomāties par cilvēces bruņošanās neprātu, ironiski baisi un brīdinoši skan Alberta Einšteina reiz paustais: "Es nezinu, ar kādiem ieročiem cilvēki cīnīsies Trešajā pasaules karā, bet Ceturtajā pasaules karā viņi cīnīsies ar nūjām un akmeņiem." Ekskursijas vadīs muzeja pedagogs, vēsturnieks Vidvuds Bormanis. Pulcēšanās uz ekskursiju muzeja vestibilā.

"Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja šaujamo ieroču kolekcija atspoguļo pilsētas vēsturi un dažādu varu gadsimtiem ilgās cīņas par ietekmi Baltijas jūras reģionā, tā rāda Baltijā lietoto ieroču daudzveidību. Kolekcijā ir liecības gan nemitīgai karadarbībai šajā reģionā, gan Baltijas muižnieku dzīvesveidam – medībām, sportam, izklaidei, sava goda aizstāvēšanai un centieniem pēc personiskās drošības. Rīgai vienmēr bijuši aktīvi tirdzniecības sakari ar rietumu un austrumu zemēm, tādēļ kolekcijā atrodami gan Rietumeiropas un Krievijas manufaktūrās, gan austrumzemju darbnīcās izgatavoti šaujamie ieroči", stāstīts Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja izdevumā "Šaujamo ieroču kolekcija".

Radošajā darbnīcā „Princeses, bruņinieki, ieroču nesēji" lieli un mazi bērni savus muzejā gūtos iespaidus, savas fantāzijas par tēmu, varēs izteikt krāsās un formās. Kā atzinis leģendārais gleznotājs Pablo Pikaso: "Visi bērni ir mākslinieki. Problēma ir, kā palikt māksliniekam, kad jūs izaugat".
Ģimenes dienas aktivitāšu apmeklētājiem muzejs dāvā īpaši draudzīgo Ģimenes dienas ieejas maksu: EUR 2,50; pensionāriem un studentiem – EUR 1,50, skolēniem EUR 0,50, pirmsskolas vecuma bērniem – brīva ieeja.

!!! Izmaiņas muzeja darba laikā - Svētdien, 23. septembrī, muzejs atvērts apmeklētājiem no pulksten 10.00 – 16.00, Pirmdien, 24. septembrī - slēgts.

Informācija: Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Komunikācijas darba nodaļā, tel.: 67356676. www.rigamuz.lv; Facebook: Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs/ Museum of Riga History and Navigation ; Draugiem.lv: https://www.draugiem.lv/Rigas-muzejs/;

 

Ingrīda Lukašēviča

Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tel. 67356680; Mob.: 29129052

E-pasts: lukasevica@rigamuz.lv

www.rigamuz.lv

 
blog comments powered by Disqus