Latvijas muzeju katalogs

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs

Palasta iela 4, Rīga, LV-1050

  •  67211358
  • phone:   67210226
GADA BALVU ATBALSTA:
Skolēnu pavasara brīvlaikā uzzināt daudz interesanta aicina Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs

 

14. marts – 16. marts. 2018

Skolēnu pavasara brīvlaika dienās - 14., 15., 16. martā pulksten 12:00 Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina skolēnus, vecākus, pedagogus uzzināt daudz interesanta, apmeklējot piedāvātās ekskursijas un izglītojošās nodarbības - "Leģendas un teikas par Rīgu" (14.03.), "Kā un ar ko kuģoja pirms gadu desmitiem. Jūrnieku dzīves gudrības" (15.03.), "Rīgas Doma Krustejas vēsture un tajā atrodamie dzīvnieku tēli" (16.03.), kā arī apskatīt muzeja ekspozīciju un izstādes. Skolēnu brīvlaika piedāvāto programmu dalībniekiem muzejs dāvā īpaši draudzīgo apmeklējuma maksu 2,00 EUR.                                                     

Trešdien, 14. martā, plkst. 12:00 programma "Leģendas un teikas par Rīgu" notiks muzeja ekspozīcijas zālēs, sniedzot iespēju ielūkoties aiz vēsturisko faktu un leģendu priekškara. Programmas gaitā, ieklausoties muzeja pedagoga stāstītajās teikās, leģendās, kā arī uzzinot patiesus vēsturiskus notikumus, varēs ar interesi iepazīt Rīgas vēsturi un interesantus muzeja priekšmetus. Teikas, leģendas, notikumu un ikdienas dzīves apraksti par Rīgu un rīdziniekiem vēsturiskās atmiņas paletē ir vērtību skalas virsotnē. Dzīvesveids vienmēr ir bijis saistīts ar laikmetu, tradīcijām, pasaules redzējumu, ideāliem, ticību.                                                                                                                 

Ceturtdien, 15. martā, plkst. 12:00 notiks ekskursija - nodarbība "Kā un ar ko kuģoja pirms gadu desmitiem. Jūrnieku dzīves gudrības". Ekskursijas gaitā tās dalībnieki iepazīs Baltijas jūras tautu seno nodarbošanos – kuģošanu, uzzinot kā gadsimtu gaitā mainījušies, attīstījušies gan kuģi un to maršruti, gan jūrnieku darba instrumenti, veicamie uzdevumi, tradīcijas. Ekskursija sniegs arī ieskatu kuģu veidu dažādībā, ar kuriem šķērsoti ūdens klajumi – vienkoču laivas, vikingu kuģi, koges, holki, flitas, brigantīnas, šoneri, barkas, barkentīnas, utt.  Kas ir "Rīgas kuģis"? Arī to varēs uzzināt un pat apskatīt. Tātad - ekskursijā stāsti un interesanti muzeja krājuma priekšmeti, kuri "uzvēdī" jūras, kuģu darvas un jūrnieku dzīves skarbuma un eksotikas smaržu, bet tai sekojošajā nodarbībā "Jūrnieku amata noslēpumi un iemaņas" tiks lietotas senas jūras kartes un lineāli, gūstot priekšstatu par navigācijas pamatiem. Nodarbības dalībnieki mēģinās noteikt kuģa kursu, rēķināt attālumus, izmantos "vēja rozi", kā arī pārbaudīs iespējas noteikt kuģa atrašanās vietu, izmantojot sekstantu, hronometru, koordināšu tabulas.  

Piektdien, 16. martā, plkst. 12:00 noslēpumainajās Rīgas Doma krustejas velvēs skolēni un interesenti tiek aicināti uz programmu "Rīgas Doma Krustejas vēsture un tajā atrodamie dzīvnieku tēli". Programmas dalībniekiem būs iespēja uzzināt daudz interesanta par Rīgas Doma Krustejas vēsturi un arhitektūru, kā arī iepazīt tajā apskatāmos unikālos eksponātus – lielgabalus, pieminekļus, senas pilsētas dzīves detaļas un arī veikt uzdevumu – ieraudzīt, pamanīt dzīvnieku atveidojumus Krustejas priekšmetos un arhitektūras detaļās.

Skolēnu brīvlaika piedāvāto programmu dalībniekiem muzejs dāvā īpaši draudzīgo apmeklējuma maksu - 2,00 EUR. Informācija: Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Komunikācijas darba nodaļā, tel.: 67356676, www.rigamuz.lv, Facebook: Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs/ Museum of Riga History and Navigation

 

Ingrīda Lukašēviča

Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tel. 67356680; Mob.: 29129052

E-pasts: lukasevica@rigamuz.lv

www.rigamuz.lv

 
blog comments powered by Disqus