Latvijas muzeju katalogs

Rīgas Porcelāna muzejs

Kalēju iela 9/11, Rīga, LV-1050  

  •  67012944, 67012796
GADA BALVU ATBALSTA:
Tikšanās ar mākslinieci Tatjanu Krivenkovu

 

16. marts. 2013

Sestdien, 16. martā plks.16 Rīgas Porcelāna muzejā paredzēta tikšanās ar mākslinieci Tatjanu Krivenkovu, kura dalīsies domās par līdzībām un atšķirībām starp keramiku un grafiku, glezniecības nozīmi savā daiļradē un stāstīs kāpēc vispār ir svarīgi nodarboties ar mākslu.

Ikvienam apmeklētājam būs iespēja piedalīties sarunā un uzdot savu jautājumu.

Rīgas Porcelāna muzejā notiek aizraujošās laikmetīgās mākslas personības - mākslinieces Tatjanas Krivenkovas personālizstāde. Šosestdien „Porcelāna pēcpusdienā” aicināsim mākslinieci uz sarunu.

Tatjana Krivenkova vienlīdz spilgti darbojas glezniecībā, grafikā un keramikā. Savai izstādei, kurā eksponēti apgleznota porcelāna darbi, devusi nosaukumu „Lietišķā glezniecība”. Māksliniece pievērsusies porcelāna apgleznošanai jau studējot Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļā. Nesen beigusi studijas arī Grafikas nodaļā. Neskatoties uz vairākiem mākslas veidiem, kuros viņa darbojas, mākslinieces daiļradē var lasīt vienotu rokrakstu.

„Porcelāna pēcpusdienā” jautāsim - kas mākslinieci piesaista katrā no mākslas veidiem; kādas līdzības un atšķirības viņa saskata starp tiem; vai jaunu tehniku apguve paplašina mākslinieka redzes lauku un palīdz īstenot idejas jeb apgrūtina māksliniecisko jaunradi? Glezniecība savā ziņā ir visneatkarīgākais mākslas veids, savukārt grafikā un keramikā mākslinieks sastopas ar tehnoloģiskajiem procesiem un to ierobežojumiem, kas jāņem vērā. Drukājot grafiku, tāpat strādājot ar porcelānu, materiāls negrib klausīt, un ir ko padomāt... Bet tieši drukātā krāsa dod vajadzīgo niansi un faktūru, porcelāns savukārt spēj runāt citā valodā, saka māksliniece.

Izstādē „Lietišķā glezniecība” eksponēti keramikas darbi, kas sakārtoti astoņās tematiskajās grupās: spogulis, rozes, Pēterburga, cilpas, asums, maigums, krusti un sniegavīri. Tatjanas Krivenkovas personālizstāde Rīgas Porcelāna muzejā apskatāma līdz 31. martam.

Ieva Nagliņa,

ekspozīcijas un izstāžu kuratore

 
blog comments powered by Disqus