Latvijas muzeju katalogs

Rīgas Porcelāna muzejs

Kalēju iela 9/11, Rīga, LV-1050  

  •  67012944, 67012796
GADA BALVU ATBALSTA:
Latvītes Mednieces personālizstāde “Darbi”

 

4. decembris. 2015 – 31. janvāris. 2016

No 4. decembra līdz 2016. gada 31. janvārim Rīgas Porcelāna muzejā būs apskatāma keramiķes Latvītes Mednieces personālizstāde „Darbi”.

Latvīte Medniece (1924) radījusi spilgtu un latvisku vaibstu Latvijas mākslā. Māksliniece izkopusi virtuozu rokrakstu, radot neskaitāmas mitoloģisku tēlu kompozīcijas, strādā ar mālu, šamotu un porcelānu. Viņas darbos jaušams rotaļīgums un spēle – gan ar materiālu, gan tēmu. Gluži kā latviskajā dzīvesziņā, te cieši un organiski savijas sadzīviskais ar sakrālo, folklora ar kristīgo.

Māksliniece strādā ar figūru – atsevišķos darbos vai grupās attēloti noteikti tipāži, piemēram, mātes ar bērnu, zvejnieki, Jānīši un Ieviņas, dievi, velni, klauni u.c. Radīti vizuālie tēli arī latviešu dieviem – Ūsiņam un Jumim. Latvīte Medniece nav baidījusies no tehniskiem eksperimentiem un daudzējādā ziņā ir bijusi atklājumu celmlauze Latvijas keramikā. Viņa ir teju vienīgā, kas vienā darbā izmanto dažādus keramikas materiālus, piemēram, šamotu un porcelānu.

Ar šo izstādi, kas noslēgsies janvārī, Rīgas Porcelāna muzejs iezīmē arī nākamā gada izstāžu tematisko loku, jo 2016. gada izstāžu plānā būs likts akcents uz māksliniekiem, kas strādājuši Rīgas Porcelāna fabrikā. Latvītes Mednieces ilgākās darba gaitas saistās ar Ķīpsalas keramikas studiju, Rīgas Porcelāna fabrikā par mākslinieci viņa strādājusi divus gadus pēc studiju beigšanas, kur veidojusi sīkplastikas figūras un dažādu trauku dekorus. Fabrikā tapušas arī šajā izstādē eksponētās sīkplastikas figūras. Vēl izstādē būs skatāmi pavisam abstrakti porcelāna darbi, kā arī 3 apgleznotas porcelāna vāzes.

Šī ir mākslinieces Latvītes Mednieces pirmā personālizstāde. Tajā būs iespēja gūt ieskatu keramiķes plašajā daiļradē, jo būs skatāmi teju visas mākslinieces daiļradē izmantotās tehnikas un materiāli – māls, šamots un porcelāns. Izstādē tiks eksponēti mākslinieces ģimenes īpašumā esošie darbi, kā arī darbi no Rīgas Porcelāna muzeja, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja un Latvijas Mākslinieku savienības kolekcijām.


Attēlā: Latvīte Medniece “Grāmatu turētāji” 1950. Porcelāns, zemglazūras apgleznojums. Foto: Didzis Grodzs.


Ieva Nagliņa

Rīgas Porcelāna muzejs

Tālrunis +371 67012944, +371 29117405

E-pasts: ieva.naglina@riga.lv

www.porcelanamuzejs.riga.lv


 
blog comments powered by Disqus