Latvijas muzeju katalogs

Rīgas Porcelāna muzejs

Kalēju iela 9/11, Rīga, LV-1050  

  •  67012944, 67012796
GADA BALVU ATBALSTA:
Porcelāna pēcpusdiena

 

11. jūnijs. 2015

Ceturtdien, 11.jūnijā, plkst.17.30 Rīgas Porcelāna muzejā saistībā ar izstādi "Unikālas servīzes no Pētera Avena privātkolekcijas" notiks informatīvs un izglītojošs pasākums "Porcelāna pēcpusdiena".

"Porcelāna pēcpusdienā" Pētera Avena kolekcijas kuratore mākslas vēsturniece Ludmila Neimiševa iepazīstinās ar privātkolekciju "Rīgas mākslas porcelāns (1925-1940)", kura šobrīd ir viena no lielākajām un nozīmīgākajām Latvijā.

Tajā pārstāvēti keramikas priekšmeti, kas no 1925.gada līdz 1928.gadam radīti porcelāna apgleznošanas darbnīcā "Baltars", no 1929.gada līdz 1939.gadam - darbnīcā "Burtnieks", no 1933.gada līdz 1934.gadam - darbnīcā "Ripors", kā arī akciju sabiedrībā "M.S.Kuzņecovs" un Jakoba Jesena fabrikā no 1934.gada līdz 1940.gadam.

Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja uzzināt vairāk par Rīgas Porcelāna muzeja izstādē "Unikālas servīzes no Pētera Avena privātkolekcijas" eksponētajām sešām servīzēm, kuras reprezentē dažādu autoru radošo rokrakstu lietišķās mākslas priekšmetu dekorējumā.

Vairāku servīžu dekoru autors ir starpkaru laika mākslinieks Romans Suta, kurš radošo darbu porcelāna apgleznojumu metu izstrādē aizsāka, izveidojot darbnīcu "Baltars", un turpināja Kuzņecova porcelāna fabrikā kā vadošais mākslinieks.

Pasākumā "Porcelāna pēcpusdiena" ikvienam būs iespēja uzzināt par porcelāna priekšmetu tapšanas gaitu mazākās darbnīcās, piemēram, "Ripors" un "Baltars", un Kuzņecova porcelāna fabrikā, izsekot ceļu no skices līdz gatavam priekšmetam un apzināt mākslinieka un tehnoloģisko procesu lomu un mijiedarbību gatava mākslas porcelāna priekšmeta izstrādē, kā arī salīdzināt dažādu jomu mākslinieku darbu vienā sfērā.

Rīgas Porcelāna muzejā līdz 5.jūlijam apskatāmas unikālas, pēc latviešu mākslinieku metiem apgleznotas servīzes no Pētera Avena kolekcijas, kuras ir sava laika dizaina, rūpnieciskās ražošanas un mākslinieku sadarbības prakses piemērs.

Ieeja pasākumā būs bez maksas.LMB

      
blog comments powered by Disqus