Rīgas Porcelāna muzejs

•  67012944, 67012796

Rīgas Porcelāna muzeja izstāde “Latvijas laikmetīgā keramika” Viļņā

29. oktobris – 30. novembris. 2015

No  29. oktobra līdz 30. novembrim labāko Latvijas laikmetīgo keramiķu darbi apskatāmi Rīgas Porcelāna muzeja organizētā izstādē “Latvijas laikmetīgā keramika” Viļņā, brīvdabas galerijā “Gobis/Outdoor Expo”.

Izstāde “Latvijas laikmetīgā keramika” Viļņā veidota kā Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Porcelāna muzeja, Kultūras iniciatīvu grupas “Kvadratas” un Viļņas Mākslas akadēmijas sadarbības projekts ar nolūku iepazīstināt Lietuvas sabiedrību un viesus ar aktualitātēm Latvijas keramikā un izcilākajiem māksliniekiem šajā jomā.

Izstāde norit oriģinālajā Viļņas brīvdabas galerijā “Gobis/Outdoor Expo” – stikla kubos divās vietās Viļņas pilsētas centrā. Centrālajā ielā Ģedimina prospektā 13 izstādīti 6 Latvijas keramiķu – Daiņa Lesiņa, Valdas Podkalnes, Daiņa Pundura, Līgas Skariņas, Elīnas Titānes un dueta Skuja Braden – darbi, savukārt otrā galerijas daļā pie Viļņas Mākslas akadēmijas Maironio gatvē 4 eksponēti Ineses Brants porcelāna apgleznojumi.

Visi izstādes mākslinieki ir nozīmīgas personības Latvijas keramikas mākslā, kas pazīstami un guvuši atzinību arī pasaulē. Izstāde tās skatītājus iepazīstina ar labāko Latvijas keramikā, kas koncentrējas prezentēto septiņu visai dažādo, bet vienlīdz izcilo mākslinieku daiļradē. Latvijas laikmetīgie keramiķi strādā dažādos materiālos – ar mālu, akmensmasu, porcelānu, eksperimentē ar glazūrām, faktūrām, porcelāna virsglazūras dekoru un rada darbus jauktos materiālos un autortehnikās. Eksponēto mākslinieku darbi parāda Latvijas keramikas daudzveidīgo ainu, kura variējas no monumentāliem un konceptuāliem darbiem līdz dekoratīvi izsmalcinātiem objektiem.

Galerija “Gobis/Outdoor Expo” īpaši izveidota keramikas eksponēšanai, tā ir apgaismota un apskatāma 24 stundas diennaktī, līdz ar to sniedzot iespēju ar eksponātiem iepazīties plašam un dažādam apmeklētāju lokam. “Gobis/Outdoor Expo” un Rīgas Porcelāna muzeja veiksmīgā sadarbība aizsākusies jau 2009. gadā, kad tajā notika 10 Latvijas porcelāna mākslinieku izstāde “10 x Porcelain from Latvia / 10 x Latvių porcelianas”.

Izstāde “Latvijas laikmetīgā keramika” organizēta starptautiskās, grupas “Kvadratas” iniciētās, keramikas izstāžu apmaiņas programmas “In&Outdoors” projekta “Benchmarks of Arts” ietvaros.

Izstādes “Latvijas laikmetīgā keramika” atklāšana ar sešu autoru darbu ekspozīciju Viļņā 29. oktobrī 18 galerijā “Gobis/Outdoor Expo”, Ģedimina prospektā 13, savukārt Ineses Brants darbu ekspozīcijas atklāšana 30 oktobrī 11 galerijā “VDA/Outdoor Expo”, Maironio gatvē 4.

Attēlā: Dainis Pundurs. Medus. 2010–2012 kolekcija. Foto: Dainis Pundurs.

Ieva Nagliņa,

Rīgas Porcelāna muzejs