Rīgas Porcelāna muzejs

Kalēju iela 9/11, Rīga, LV-1050

•  67012944, 67012796

Starptautiskā Zvārtavas porcelāna simpozija izstāde "Together 2015"

11. jūlijs – 9. augusts. 2015

No 11. jūlija līdz 9. augustam Rīgas Porcelāna muzejā aicinām aplūkot starptautisko Zvārtavas porcelāna simpozija izstādi „Together 2015”.

Mākslas simpoziji ir nozīmīgi kultūras vides attīstībai un starptautiskas sadarbības veidošanai un uzturēšanai. Tie kalpo kā virzītājspēks, šajā gadījumā, keramikas jomas veicināšanai, uztur radošo garu un nodrošina jaunu mākslas darbu tapšanu. Simpoziji kalpo par bāzi profesionāliem eksperimentiem un tā viennozīmīgi ir lieliska pieredzes apmaiņas forma.

Keramikas simpoziju vēsture sniedzas līdz 1985. gadam, kad Dzintaru radošajā namā notika pirmais “Porcelāna apgleznošanas simpozijs”. Tagad stafeti ir pārņēmusi Zvārtavas pils (LMS mākslas un izglītības centrs), kurā regulārus simpozijus rīko Latvijas Mākslas Akadēmija (LMA) sadarbībā ar Latvijas Mākslinieku savienību (LMS) jau kopš 2001. gada. Arī noslēguma izstādi ar simpozija laikā tapušajiem darbiem rīkot Rīgas Porcelāna muzejā jau kļuvusi par tradīciju.

Šogad simpozijā piedalās 20 mākslinieki no 7 valstīm: Ēģipte, Vācija, Krievija, Turcija, Lietuva, Polija un, protams, Latvija. Simpozijs norisinās no 29. jūnija līdz 10. jūlijam. Izstādē dalību ņems tādas keramikas personības kā Inese Brants, Ženija Loginova, Antoņina Paškēviča, Līga Skariņa un daudzi citi mākslinieki.

Attēlā:

Attēli no 2013. gada simpozija „Together” LMS mākslas un izglītības centrā Zvārtavas pils

Attēli no 2013. gada izstādes „Together” Rīgas Porcelāna muzejā

„Porcelāna istaba” LMS mākslas un izglītības centrā Zvārtavas pils