Latvijas muzeju katalogs

Talsu novada muzejs

K.Mīlenbaha, Talsi, LV - 3201

  •  63222770, 29102628
GADA BALVU ATBALSTA:
Ārstniecības augu izstāde

 

19. jūnijs – 22. jūnijs. 2013

No 19. līdz 22. jūnijam Talsu novada muzejā būs apskatāma „Ārstniecības augu izstāde”.

Ārstniecības augus piedāvā smaržu, garšu un pastaigu dārzs „Lāči” (Lubes pagasts) un „24 zālītes” (Valdemārpils). Saistībā ar vasaras saulgriežu sagaidīšanu Tiguļkalnā kopā ar folkloras kopu „Talsi” 21. jūnijā izstādi varēs apskatīt līdz plkst. 20. Savukārt 22. jūnijā – muzeja darba laikā no plkst. 10-14.

Vasaras saulgrieži ir īstais laiks, lai ievāktu augus savai veselībai… Tik daudzus dabiskus preparātus var dabūt gan žogmalēs un grāvjos, gan iestādīt savā dārziņā. Esam aizrāvušies ar aptieku piedāvājumiem, aizmirstot, ka paša rokām salasīta nātres lapa ir daudz vērtīgāka par aptiekā nopērkamo pulverīti ar uzrakstu „Urtica dioica”, nerunājot nemaz par visām tām sintētiskajām zālēm. Mūsdienās cilvēks ir ļoti attālinājies no dabas, vairs netiek nodotas zināšanas no paaudzes paaudzē par to, kuri augi ir jāvāc un kura tējiņa noder katrā saslimšanas gadījumā…

Ar ko tad sākt? Jāsāk ar vienkāršākajiem augiem – gaiļbiksītēm, asinzāli, pelašķiem, rasaskrēsliņiem, kuri ir daudzveidīgi izmantojami un noder ļoti daudzu slimību ārstēšanā un veselības veicināšanā. Tos var iepazīt, atnākot uz ārstniecības augu izstādi. Pēc tam, izmantojot pieejamo literatūru vai konsultējoties ar zinošākiem zālīšu vācējiem, var iepazīt jaunus augus, apgūstot dabas aptiekas bagātības. Tikai mazliet zināšanu un mazliet čakluma, un, kādam pāriet galvassāpes, citam uzlabojas vielmaiņa, vēl kādam labāks miegs un mierīgāki nervi…. Lai visiem laba veselība!

 

Linda Smilga-Šimpermane,

galvenā speciāliste dabas jautājumos

 
blog comments powered by Disqus