Latvijas muzeju katalogs

Talsu novada muzejs

K.Mīlenbaha, Talsi, LV - 3201

  •  63222770, 29102628
GADA BALVU ATBALSTA:
Kurzemes lietišķās mākslas izstāde „TEKsti(k)ls”

 

20. augusts – 16. septembris. 2013

20. augustā plkst. 17 Talsu novada muzeja Izstāžu zālē atklās vairāku Kurzemes profesionālo mākslinieču lietišķās mākslas izstādi „TEKsti(k)ls”.

Izstādes nosaukums jau pats pastāsta, ka ekspozīcija būs veidota no tekstilmākslas ( šķiedras ) mākslas darbiem un stikla dizaina priekšmetiem. Izstādē savienosies jauno mākslinieču, Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas maģistratūras studenšu kandavnieču Daces Pugas, Diānas Molnikas, kā arī Annikas Dzērves, Līvas Kaprāles un Maijas Puncules darbi.

Viņas visas jau ir zināmas gadskārtējo Latvijas tekstilmākslas izstāžu dalībnieces, strādā un eksperimentē dažādās tehnikās un materiālos. Stikla mākslu pārstāvēs pieredzējusī Kuldīgas māksliniece Iveta Brence, arī Liepājas mākslas vidusskolas pedagoģe un mākslinieku biedrības „Mākslas centrs Pēda” dibinātāja; viņa piedalījusies daudzās stikla mākslas izstādēs un simpozijos daudzviet Eiropā, aktīvi darbojas Kuldīgas mākslas vides veidošanā.

„...TEK - ūdens no piloša krāna un pa dzīvi var teciņiem skriet. Tas ir šīs izstādes vadmotīvs un vienojošais elements - plūdums. No smiltīm tapis stikls, no pavedieniem - tekstilmateriāls... Cik daudz atšķirīga ir šajās divās tik dažādajās matērijās! Bet izstāde ir vieta, kur tās var satikties un viena otru papildināt un izcelt...”

Tecējuma dažādās nozīmes varēs meklēt gan tekstilmākslinieču piedāvātajās iespējās un risinājumos

(trīsdimensionālajās vilnas vēluma ūdens lāsēs, kaijās, kuras nes sevī „ūdens vēstījumu” utt. ), gan arī stikla „miglas pilienos” un citu fantastisku stikla formu saspēlēs, kuras spoguļosies muzeja izstāžu zāles logu pretgaismās.

Izstāde būs apskatāma līdz 16. septembrim.

 

Guna Millersone,

Talsu novada muzeja

galv. speciāliste mākslas jautājumos

 
blog comments powered by Disqus