Latvijas muzeju katalogs

Talsu novada muzejs

K.Mīlenbaha, Talsi, LV - 3201

  •  63222770, 29102628
GADA BALVU ATBALSTA:
”No rokām – caur sirdi -…”

 

8. janvāris – 3. februāris. 2013

No 8. janvāra  līdz 3. februārim Talsu novada muzeja Izstāžu zālē apskatāma Valdemārpils vidusskolas audzēkņu un pedagogu radošo darbu izstāde. Tikšanās ar darbu autoriem paredzēta 11. janvārī plkst.16.00.

Cilvēks pasaulē ir kā mozaīkas gabaliņš, kas kopš dzimšanas meklē savai krāsai un formai atbilstošu vietu uz zemes. Mūsu  skolēnu būtība un dažādība izpaužas radītajos darbos. Tie ir gan spilgti un krāsaini, gan veidoti pasteļtoņos, gan gaisīgi, gan pamatīgi un stabili. Viņi sevi atklāj, radot darbus ar krāsām, pērlēm, dzijām, audumiem, koku, papīru un citiem materiāliem. Katrs materiāls viņu rokās iegūst neatkārtojamu formu.

Meklēt, radīt, neapstāties mājturības un vizuālās mākslas stundās rosina pedagogi: Anda Dzene, Kira Petroviča, Gija Čudere, Igurds Baņķis, Kārlis Ziediņš. Izstādē skatāmi pamatskolas un profesionālās programmas (mājsaimniecība) skolēnu pēdējo gadu darbi, kā arī pedagogu darbi daudzveidīgās tehnikās.

Sajūtas un emocijas dabā izjūtamas, apskatot fotogrāfijas, bet pavasara noskaņas darbos radītas, izmantojot plastilīnu. Nedaudz sirreāla pasaule redzama Lindas Sīpolas un  Annijas Grīvānes gleznotajās klusajās dabās, kurās gludeklis pārtop neierastos tēlos, vai viļņu apskalotā pludmale klusajā dabā ...

Māksla un eksperiments. Eksperiments un māksla. Krāsa un forma. Forma un materiāls. Gala rezultātā top darbs, kam gribētos pieskarties, jeb citāda klusā daba, citāds portrets, citāds kosmoss... Eksperiments ar materiālu vērojams Sindijas Ancēnas, Kristīnes Reinfeldes, Lauras Ivanovas, Lindas Riekstiņas un Lindas Sīpolas darbos.

„Papīra lelles” - tēli, kurus radīja un atdzīvināja Sigita Sujetova un Karlīna Grīntāle. Tērpi tapa ar devīzi „Dzīvo zaļāk!”, parādot, kā no visvienkāršākā materiāla – avīzes, var izveidot koķetus svārciņus un sievišķīgu korseti.

Šeit apskatāma tikai neliela daļa darbu, tādēļ aicinām apmeklēt tradicionālo izstādi  un Modes skati maijā, kurai šogad - 20 gadu jubileja.

Ikviens  autors savā darbā ielicis  sirds siltumu, tā brīža emocijas un sajūtas. To arī novēlam sajust ikvienam izstādes apmeklētājam!

 

Daiga Vasioleka,

Valdemārpils vidusskolas direktora vietniece izglītības jomā Daiga Vasioleka

 
blog comments powered by Disqus