Latvijas muzeju katalogs

Talsu novada muzejs

K.Mīlenbaha, Talsi, LV - 3201

  •  63222770, 29102628
GADA BALVU ATBALSTA:
Olafa Cepleviča grafisko darbu retrospekcija „Auto plakātos”

 

6. februāris – 3. marts. 2013

No 6. februāra Talsu novada muzeja Izstāžu zālē būs apskatāma dizainera Olafa Cepleviča grafisko darbu retrospekcija „Auto plakātos”. Izstādē būs eksponēti dažādu auto pasākumu un sporta sacensību plakāti, afišas un bukleti, kā arī aerogrāfijas tehnikā izpildītas grafikas. Būs izstādīti arī instrumenti, ar kuru palīdzību šie filigrānie grafiskie darbi tapuši.

Olafs Ceplevičs ir pazīstams daudziem talsiniekiem - 1971. gadā viņš beidzis Talsu vidusskolu, 1979. gadā beidzis Mākslas akadēmijas Augstākos dizaineru kursus, viņu noteikti atceras 1980. gadu Talsu autosportisti un jebkurš padomju auto tehnikas entuziasts, jo tajā laikā Olafa Cepleviča radītie auto plakāti leģendārajām sacensībām „Dzintara Volga” un „Draudzības kauss”, droši vien, daudziem labi saglabājušies vizuālajā atmiņā.

Tie klasificējami arī kā izcili latviešu padomju plakātu mākslas paraugi šīs mākslas uzplaukuma posma gados 1970. - 1980. gados. Šajā laikā aizsākās arī Olafa Cepleviča sadarbība ar Latvijas Antīko Automobiļu un LPSR DOAAF Tehnisko sporta veidu klubiem, viņš darbojies pie 1980. gada Maskavas olimpiādei paredzēto auto izstrādes, bijis arī mikroautobusu rūpnīcas RAF un Tirdzniecības un rūpniecības palātas dizainers.

Vairāk kā trīsdesmit gadus Olafa aizraušanās ( un arī bizness ) ir auto, motociklu un dažādu aksesuāru mākslinieciska apstrāde ar aerogrāfu - īpaši smalku krāsas smidzinātāju; mākslinieks apdarinājis arī pieckārtējo pasaules čempionu motokrosā ar blakusvāģi  Kristera Serģa un Arta Rasmaņa ķiveres, kuras tagad apskatāmas ķiveru ražotājfirmas ARAI muzejā Japānā.

Olafa ikdienas darbs ir dažādu firmu auto, autobusu,  taksometru utt. grafiskais dizains un apstrāde.

Izstāde būs apskatāma līdz 3. martam, bet 15. februārī plkst. 16:00 gaidām interesentus uz tikšanos ar Olafu Cepleviču.

 

Guna Millersone,

Talsu novada muzeja

galvenā speciāliste mākslas jautājumos

 
blog comments powered by Disqus