Talsu novada muzejs

K.Mīlenbaha, Talsi, LV - 3201

•  63222770, 29102628

Ozoliņi ceļo grafikās un fotogrāfijās

20. septembris – 20. oktobris. 2013

Imants Ozoliņš un Ina Inta Liniņa-Ozoliņa, grafiķis un fotogrāfe - abi ir aktīvivJūrmalas mākslinieku grupas biedri. Ina Inta ir jūrmalniece jau sestajā paaudzē, 1990. gados atgūti īpašumi Vaivaros un kopš 2004. gada abi mākslinieki iekārtojušies tur uz pastāvīgu dzīvi Kāpu ielā 143 un atvēruši savu mākslas izstāžu zāli ”IO”.

Vecmeistars Imants Ozoliņš (1930 ) ir Latvijā labi pazīstams grāmatzīmju - ex libris - mākslinieks, viņš tos darinājis pat stipri vairāk par trīs tūkstošiem. Tāpat arī Imants Ozoliņš Latvijas lietišķās grafikas mākslas vēsturē ir iegājis ar savu veikumu dzērienu un konservu etiķešu, padomju laika firmu logo daudzskaitlīgu noformējumu jomā.

Abu kopējais vaļasprieks ir ceļojumi, kuros redzētais tik daudzās zemēs, pārsvarā Eiropā, iedvesmo māksliniekus uz jaunu grafikas darbu un fotogrāfiju tapšanu. Un tad veidojas izstādes - gan kaimiņzemē Lietuvā ( Nidā, Paņevēžā, Viļņā ), gan Latvijas muzejos, bibliotēkās un citās izstāžu vietās. Pēdējo gadu spilgtākie iespaidi ir gūti Vācijas pavalstī Bavārijā. Ina Inta fotografē visu, kas ir uzmanības vērts, bet Imants grafiski un arī ar datortehnoloģijas palīdzību veido jaunas vizuālās zīmes par redzēto.

Izstādi Talsu novada muzeja Izstāžu zālē atklās 20. septembrī plkst. 16; tā būs apskatāma līdz  20. oktobrim.

Guna Millersone,

Talsu novada muzeja galvenā speciāliste mākslas jautājumos