Talsu novada muzejs

K.Mīlenbaha, Talsi, LV - 3201

•  63222770, 29102628

Saruna ar domātāju un mākslinieku Bernāru Sordē par kultūras nozīmi nākotnes veidošanā

22. novembris. 2013

22. novembrī pulksten 16 Talsu novada muzejā notiks diskusija par kultūras nozīmi pasaules, Eiropas un Latvijas dzīvē, kurā franču domātājs un mākslinieks Bernārs Sordē (Bernard Sordet) izklāstīs savu nākotnes redzējumu, kas sakņojas kultūrā.

„Eiropa nebūtu nonākusi tādā situācijā kā šodien, ja tās pamatu veidotu kultūras”, uzskata Bernārs Sordē. Saruna ar B. Sordē aptvers tādus jautājumus kā kultūras nozīme valsts attīstībā, jaunas valodas nepieciešamība, kultūras suverenitāte, uzņēmumu un kultūras attiecības, autonomijas un solidaritātes nozīme sabiedrības veidošanā, Latvijas nākotne.

Diskusiju vadīs laikraksta „Talsu Vēstis” galvenais redaktors Eduards Juhņēvičs.

Bernārs Sordē (1942) Latvijā pazīstams kā domātājs, mākslinieks, bijušais Eiropas Komisijas delegācijas Rīgā padomnieks ekonomikas un sociālajos jautājumos. Viņa filzofiskās esejas publicētas literatūras žurnālā „ Latvju Teksti” („Pasaulaptveroša estētika”, Nr. 5, 2013), Latvijas sabiedrisko mediju portālā www.lsm.lv lasāma eseju sērija „Iespējamā Eiropa”.

Šā gada septembrī Talsu novada muzejā tika atklāta otrā B.Sordē personālizstāde Latvijā – „Introrevolūcija”. Eiropas Komisijas delegācijā Rīgā B. Sordē strādāja no 1998. līdz 2005. gadam. Pēc izglītības ekonomists un inženieris B. Sordē no 1980. līdz 1992. gadam vadījis vairākus ķīmijas un bioloģijas sektorā darbojošos uzņēmumus, t.sk. Francijas un Eiropas farmācijas flagmani „Synthélabo”.

Guna Millersone,

Talsu novada muzeja