Latvijas muzeju katalogs

Talsu novada muzejs

K.Mīlenbaha, Talsi, LV - 3201

  •  63222770, 29102628
GADA BALVU ATBALSTA:
Vīnogas un vīndarība Latvijā

 

5. septembris – 8. septembris. 2013

Tikai četras dienas - no 5. līdz 8. septembrim- Talsu novada muzeja Balkona zālē būs apskatāmas Latvijā audzētas vīnogas un dažādi vīni.

Mums parasti ar vīnogām, kuras izaudzētas Latvijā, saistās mazas, skābas odziņas. Tāpēc daudziem būs pārsteigums, cik kvalitatīvas, skaistas, lielas un garšīgas vīnogas ir iespējams izaudzēt Latvijas klimatiskajos apstākļos.

Galvenais ir izvēlēties piemērotu šķirni ar ziemcietību vismaz līdz -25°C. Protams, svarīgi ir neaizmirst, ka vīnogas jāstāda saulainā dienvidu pusē un rudenī ir ļoti svarīgi pareizi apgriezt vīnkokus. Par pareizu apgriešanu un piemērotajām šķirnēm varēsim uzzināt 5.septembra lekcijā.

Būs aplūkojamas gan labi pazīstamas, gan jaunas vīnogu šķirnes.

Izstādē „Vīnogas un vīndarība Latvijā” piedalīsies: Edgars Zihmanis (Tērvete), Gunta Niedra (Tukuma novads), Anda Bērziņa (Sabile), Smaida Dzērve (Sabile) un Varis Baņģieris (Laucienes pagasts).

Izstādes apmeklētājiem būs iespēja iepazīt arī Latvijas vīnus. Būs tradicionālie – no vīnogām gatavotie, kā arī dažādi neparasti vīni, kādus, piemēram, gatavo mūsu novadnieks Varis Baņģieris.

Izstādes atklāšanā - 5. septembrī plkst. 16:00 Talsu novada muzeja Balkona zālē - būs iespēja tikties ar vīnogu audzētājiem, saņemt konsultācijas par vīnogu šķirņu labāko izvēli, slimību apkarošanu, vīnogulāju kopšanu un noklausīties Edgara Zihmaņa lekciju par vīnogu audzēšanu un vīna gatavošanu mājas apstākļos. Izstādes atklāšanas laikā - ieeja bez maksas.

 

Linda Smilga-Šimpermane,
Talsu novada muzeja
galvenā speciāliste dabas jautājumos

 

 
blog comments powered by Disqus