Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzejs

Rīgas iela 8, Daugavpils, LV-5401

•  654 24155, 20203713
  • phone:   fakss: 654 22709

Pasaules latviešu mākslas centra glezniecības izstāde

15. septembris – 8. novembris. 2015

15. septembrī Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā tiek atklāta Pasaules latviešu mākslas centra Cēsīs (PLMC) glezniecības izstāde.

PLMC veicina ārzemēs tapušas augstvērtīgas mākslas iekļaušanos Latvijas kultūrtelpā, rosinot dialogu starp Latviju un diasporu.

Izstādes mērķis ir iepazīstināt daugavpiliešus ar tiem mākslas darbiem, ko radījuši Otrā pasaules kara rezultātā trimdā devušies latviešu mākslinieki un ārzemēs dzīvojošā jaunā paaudze.

Izstādē pārstāvēti vecākās paaudzes mākslinieki J. Annuss, J. Gailis (ASV), J. Kalmīte (ASV), F. Milts (ASV), N. Strunke (Zviedrija, Itālija), D. Igals (ASV), kā arī to mākslinieku darbi, kas attīstījušies ārpus Latvijas kā L. Mieriņš (Anglija), Ģ. Puriņš, G. Roze, O. Šteiners, (ASV), M. Raudziņš (Austrālija), V. Avens (ASV), J. Strods (ASV), K. Rēkevics (ASV) u.c..

Izstāde sniedz sistemātisku, padziļinātu un visaptverošu ieskatu latviešu trimdas mākslas attīstībā un daudzveidībā, dodot iespēju to izvērtēt pasaules mākslas norišu kontekstā. Tā ir iespēja plašai sabiedrībai redzēt unikālo mākslas kolekciju, kas tapusi ārpus Latvijas.

Izstāde būs skatāma līdz 2015. gada 8. novembrim.

Nataļja Ivanova,

DNMM komunikācijas un sabiedrisko attiecību galvenā speciāliste

654 24155, 20203713

natalja.ivanova@daugavpils.lv