Krišjāņa Barona muzejs

Krišjāņa Barona ielā 3, dzīv. 5, Rīga, Rīgas raj. LV-1050

Imanta Ziedoņa 80. dzimšanas dienai veltīts nodarbību cikls

24. aprīlis – 13. maijs. 2013

Krišjāņa Barona muzejā, K. Barona ielāaprīlī un maijā notiks Imanta Ziedoņa 80. dzimšanas dienai veltīts dzīvesziņas nodarbību cikls TU DZĪVOJI DIŽU DARBU.

24. aprīlī plkst.18.00 – 20.00 „Satikās brāļu bērni”

Tā būs tautasdziesmu interpretācijas un „locīšanas” nodarbība kopā ar „Spēka grāmatas” veidotājiem Ievu Ančevsku, Ģirtu Ančevski un folkloras kopu „Budēļi”.

Nodarbības laikā notiks tautasdziesmu koda „atklāšana” – meditācija. Tautasdziesmu mēģināsim gan izlocīt (izdziedāt), gan izskaidrot, gan attēlot krāsās (izjūtu interpretācija).

Nodarbībā tiks izmantota Imanta Ziedoņa atlasīto tautasdziesmu izlase „Manas tautasdziesmas” un grāmatā „Spēka dziesmas” apkopotās trejdeviņas latviešu tautasdziesmas, kuras papildinātas ar dainu kodu atšifrējumu, ko veikuši Sarmīte Krišmane, Ieva Ančevska un Ģirts Ančevskis.

Uz nodarbību aicināti mazākumtautību skolu audzēkņi, kā arī citi interesenti.

8. maijā plkst. 12.00 – 15.00 „Meža sarga dvēselīte”

Nodarbība veltīta cilvēka atbildībai par dabu, pasaules kārtību, tīrību un harmoniju. Dainas bieži saucam par pasaules kārtības un vienotības kodeksu. Nodarbībā runāsim par cilvēka praktisko darbību šīs kārtības uzturēšanā. Nodarbībā piedalīsies Imanta Ziedoņa dižkoku atbrīvotāju grupas dalībnieki.

Uz nodarbību aicināti skolu audzēkņi, citi interesenti.

13. maijā plkst. 12.00 – 15.00 „Ne smieklam es atnācu”

Radošā darbnīca „Valoda – manās rokās”. Nodarbības laikā tiks iepazīti senvārdi – dažādu reāliju un arī abstrakto jēdzienu apzīmējumi. Iedvesmojoties no Imanta Ziedoņa valodas, nodarbības dalībnieki tiks rosināti jaunvārdu radīšanai.

Nodarbībā piedalīsies Krišjāņa Barona muzeja speciālisti un folkloras kopa „Budēļi”. Uz nodarbību aicināti skolu audzēkņi un citi interesenti.

Nodarbību ciklu atbalsta Rīgas dome.

Sandra Zobena,

Memoriālo muzeju apvienības sabiedrisko attiecību speciāliste