Latvijas Okupācijas muzejs

Faktiskā adrese ir: Raiņa bulvāris 7, Rīgā, LV-1050

• phone:   67229255
  • phone:

Konference par audiovizuālo materiālu krātuvi

26. marts. 2012

26. martā pulksten 10 Okupācijas muzejs aicina uz konferenci „Latvijas Okupācijas muzeja Audiovizuālo materiālu krātuves 2000. videoliecības ieraksts”. Konference tiek rīkota ar mērķi iepazīstināt tās dalībniekus ar Okupācijas muzeja audiovizuālo materiālu krātuves darbību, tās nozīmību un izmantošanas iespējām.

Okupācijas muzeja Audiovizuālo materiālu krātuve videoliecības ieraksta kopš 1996. gada. Liecības snieguši cilvēki, kuru dzīves gājumu krasi ietekmējusi padomju vai nacistu okupācijas varas realizētā politika, piemēram, represētie, deportētie, bēgļi, nozīmīgu Latvijas vēstures notikumu aculiecinieki u.c. Šā gada februārī tika veikts 2000. videoliecības ieraksts - tika nofilmēta 1949. gada 25. martā deportētā Latvijas tenora, operdziedātāja, vokālā pedagoga un komponista Jāņa Sproģa videoliecība.

Kopā videoliecību krājums veido 3550 stundas. Lai iepazītos ar šo krājumu, būtu nepārtraukti jāskatās pieci mēneši. Tas ir iekļauts Latvijas Nacionālajā muzeju krājumā. Minētā kolekcija ir lielākā šāda veida krātuve Eiropā, kurā savāktas vienkopus divu totalitāro režīmu apsūdzības - videoliecības. Krātuves materiālus izmanto filmu un teātra režisori, scenāriju autori, pētnieki un citi interesenti.

Konference paredzēta muzeju un arhīvu darbiniekiem, audiovizuālo studiju programmu studentiem, filmu un teātra režisoriem, scenāriju autoriem un citiem interesentiem.

Konferencē piedalīsies Audiovizuālo materiālu krātuves vadītājs Andrejs Feldmanis un audiovizuālā krājuma glabātāja Lelde Neimane, aicināta piedalīties arī LU profesore Janīna Kursīte, LKA profesors Pēteris Krilovs un operdziedātājs Jānis Sproģis.

Inese Krieviņa

Latvijas Okupācijas muzeja