Ojāra Vācieša muzejs

Ojāra Vācieša iela 19, Rīga LV-1004

•  67619905

Ojāra Vācieša muzeja krājuma jaunieguvumu izstāde

25. februāris – 2. aprīlis. 2016

No 25. februāra Ojāra Vācieša muzejā, O. Vācieša ielā 19, apskatāma muzeja jaunieguvumu izstāde STĀSTI UN LEĢENDAS.

Muzeju veido lietas. Tās liecina, apgalvo, pierāda, uzrunā, sasmīdina, sajauc pēdas, izjoko, izdomā pekstiņus, visā nopietnībā stāsta par gadījumiem, kas varbūt nekad nav notikuši, ļauj ieskatīties pagātnē un svešās, aizraujošās dzīvēs.

Pēdējo gadu laikā Ojāra Vācieša muzeja krājumā ir ienācis ļoti daudz jaunu, vērtīgu priekšmetu, 2015. gadā vien – aptuveni 700 vienības. Tās ir grāmatas, piemiņas lietas, mākslas darbi, vēstules un rokraksti.

Līdz ar Ludmilas Azarovas aiziešanu mūžībā muzejā intensīvi tiek papildināta arī dzejnieces kolekcija. Veidojot izstādi, šķita svarīgi parādīt tieši lietas – tos priekšmetus, kas muzeja krājuma plauktos mēdz iegult uz ilgu laiku, jo tos nevar ieskenēt un pielikt pie sienas. Ne visu priekšmetu vēsture un biogrāfija ir zināma un pārbaudīta, bet tas reizumis atstāj vietu interpretācijai un leģendām.

Muzeja krājums ir ieguvis milzum daudz aizraujoša materiāla, kas vēl ir pētāms un izzināms. Un tas nozīmē jaunas izstādes un jaunus komentārus.

Izstādes autore – Solvita Lapiņa, Ojāra Vācieša muzeja krājuma glabātāja. Mākslinieks – Ints Sedlenieks. Izstāde atvērta līdz 2. maijam.

Sandra Zobena,

Memoriālo muzeju apvienības sabiedrisko attiecību speciāliste