Akcijas "Apceļo Latvijas muzejus!" uzvarētāji

Šogad jau otro gadu Latvijas muzeju biedrība un Latvijas muzeji aicināja vasarā piedalīties akcijā - apmeklēt muzejus, un sociālajos tīklos publicēt fotogrāfijas ar komentāriem un mirkļbirku #apcelolatvijasmuzejus.

Vasarā, no 5.jūnija līdz 31.augustam, Latvijas muzeju biedrība aicināja apmeklēt muzejus – lielus un mazus, tuvākus un tālākus, dažādu nozaru un pilsētu. Lai piedalītos konkursā, dalībniekam bija nepieciešams profils sociālajā tīklā Facebook vai Instagram.  Apmeklējot kādu no muzejiem, dalībniekam sava  profila laika līnijā bija jāievieto fotogrāfija no apmeklētā muzeja un noteikti jāpievieno mirkļbirka #apcelolatvijasmuzejus.

Akcijā iesaistījās 41 dalībnieks, kopā apmeklējot muzejus 157 reizes. Tika apmeklēti 88 muzeji visos Latvijas reģionos. Akcijas laikā visvairāk apmeklēti: Latvijas Kara muzejs, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, Latvijas Dabas muzejs, Krišjāņa Barona muzejs, Imanta Ziedoņa muzejs un Liepājas muzejs.

Visvairāk muzejus akcijas laikā apmeklēja Kristīne Reinholde (14 muzeji) un balvā brīvbiļetes (5 personām) uz Daugavpils Marka Rotko mākslas centru, Cēsu vēstures un mākslas muzeju un Madonas novadpētniecības un mākslas muzeju, Latvijas Muzeju biedrības specbalvu - termokrūzi, kā arī Cēsu Vēstures un mākslas muzeja izdevumu - Tālis Pumpuriņš “Cēsu ģerbonis. Cēsu pilsētas ģerboņa attīstības un lietošanas vēsture”.

Ruta Bite akcijas laikā apmeklēja 12 muzejus, turklāt fotogrāfijas un aprakstus publicēja gan Facebook, gan Instagram sociālajos tīklos. Ruta balvā saņem brīvbiļetes (5 personām) uz Imanta Ziedoņa muzeju, Talsu novada muzeju un Madonas novadpētniecības un mākslas muzeju, Latvijas Muzeju biedrības specbalvu - termokrūzi, kā arī izdevumus - Latvijas Okupācijas muzejs. "Piemiņas vietu ceļvedis pa Rīgu un Rīgas apkārtni. 1918-1991" un Jaunpils muzeja izdevumu “Jaunpils muižas, muižiņas. 2. grāmata”.

Daina  Sudraba (apmeklējusi 11 muzejus) balvā saņem brīvbiļetes (5 personām) uz Latvijas Nacionālo mākslas muzeju un Cēsu vēstures un mākslas muzeju, Latvijas Muzeju biedrības specbalvu - termokrūzi, kā arī Latvijas Kara muzeja ilustratīvo izdevumu- katalogu “75 priekšmetu stāsti par Latviju Pirmajā pasaules karā”.

Vivita Grase, kura akcijas laikā apmeklējusi 8 muzejus, balvā saņem brīvbiļetes (5 personām) uz Daugavpils Marka Rotko mākslas centru, Muzeju biedrības specbalvu -  termokrūzi un Rīgas Porcelāna muzeja monogrāfiju “Industriālais romantisms. Beatrises Kārkliņas porcelāns”.

Inga Kaļva-Miņina (apmeklējusi 7 muzejus) iegūst brīvbiļetes (5 personām) uz Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, Latvijas Muzeju biedrības specbalvu - termokrūzi un muzeja „Ebreji Latvijā“ izstādes „Holokausta piemiņa Latvijā laika gaitā. 1945-2015” katalogu.

Diāna Estere Fridlendere (apmeklēti 6 muzeji) saņem brīvbiļetes (5 personām) uz Cēsu vēstures un mākslas muzeju, Latvijas Muzeju biedrības specbalvu -  termokrūzi un Valmieras muzeja izdevumu “Jauno vēsturnieku zinātniskie lasījumi II”.

Agrita Briede un Inga Keiriša (katra apmeklējusi 5 muzejus) balvā saņem brīvbiļetes (5 personām) uz Latvijas Nacionālo vēstures muzeju.

Iveta Sondore (Instagram lietotājs ivetamukilv) akcijas laikā apmeklējusi 8 muzejus un balvā saņem nodarbības (līdz 10 personām) Raiņa un Aspazijas muzejā un Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā, Latvijas Muzeju biedrības specbalvu -  termokrūzi, kā arī Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja "Ritekļu katalogu".

Sabīne Patrīcija (Instagram lietotāja sabine.grase, apmeklējusi 7 muzejus) saņem nodarbību (līdz 10 personām) Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā, Latvijas Muzeju biedrības specbalvu - termokrūzi un Ludzas Novadpētniecības muzeja fotoalbumu “Ludzas ielu portreti jeb .. gribētos bez rūsas laika traipiem šīs ielas ieraudzīt”.

Instagram lietotājs gairoborson (apmeklējis 6 muzejus) saņem brīvbiļetes (5 personām) uz Oskara Kalpaka muzeju un piemiņas vietu „Airītes”, Latvijas Muzeju biedrības specbalvu - termokrūzi un Ķekavas novadpētniecības muzeja izdevumu - Velta Strazdiņa „Pēteris Sēja. Mūžs Latvijai”.

Instagram lietotāja rozalija_roze (apmeklējusi 5 muzejus) saņem nodarbību (līdz 10 personām) Talsu novada muzejā, lietotāja Silva Bērziņa (Instagram lietotāja silvaberzina, apmeklējusi 5 muzejus) - nodarbību Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā, savukārt Instagram lietotāja rudzupuke24 - brīvbiļetes (5 personām) uz Raiņa muzeju „Tadenava”.

Akcijas specbalva (Ventspils muzeja izdevums - Ingrīda Štrumfa "Ventspils grāmata. Senie laiki. Ordeņlaiki. Hercogistes laiki. Cara laiki" un Latvijas Muzeju biedrības specbalvu - termokrūze) tiek piešķirta Artai Jomai, kura akcijas laikā muzejus iemūžinājusi skaistās fotogrāfijās.

Balvas uzvarētāji varēs saņemt no 27. septembra Latvijas Kara muzejā, iepriekš sazinoties ar direktora palīdzi, Latvijas Muzeju biedrības valdes locekli Sandru Mackeviču (tālr.: 28308339, e-pasts: sandra.mackevica@karamuzejs.lv).

Paldies visiem akcijas dalībniekiem, atbalstītājiem, muzejiem. Turpiniet sekot līdzi Latvijas Muzeju biedrības un akcijas "Apceļo Latvijas muzejus" informācijai, jo plānots izsludināt muzeju apceļošanas akciju, ne tikai 2019. gada vasarā, bet arī gada aukstākajos mēnešos.