BRĪVDABAS MUZEJI ATKLĀJ VASARAS SEZONU

1. maijā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā ar īpašu pasākumu programmu tiks atklāta Vasaras sezona. Šajā dienā tiks atzīmēta 80 gadadiena, kopš muzejā tika atklāts 18.gs. beigās celtās Zemgales zemnieka sētas komplekss.

Svinības sāksies 13:00 Zemgales zemnieka sētā. Par godu 80 gadu jubilejai tiks stādītas ābeles, kas ir neiztrūkstoša Zemgales sētas sastāvdaļa. Pasākumu kuplinās bērnu deju grupa “Kadiķītis” un folkloras kopa “Tarkšķi”. Savas prasmes rādīs koka karošu meistars, savukārt bērnus iepriecinās tautastērpos tērptu papīra lellīšu darbnīca.

Tā kā Zemgales vēsture saistās ar Napoleona karapulkiem, kuri 1812. gadā šķērsoja šī novada teritoriju, pie Zemgales sētas tiks izveidota 1812. gada armijas lauka nometne, ko apdzīvos karavīri, kas tērpušies šī laika kostīmos.

Muzeja Priedes krogs apmeklētājus cienās ar īstu Zemgales putru, kas vārīta lielā katlā uz ugunskura.

Līdz ar vasaras sezonas sākšanos, apmeklētājiem būs atvērtas teju visas muzeja ekspozīcijā esošās ēkas.

Šīs sezonas jaunums - regulārai apskatei apmeklētājiem tiks atvērta restaurētā Liepājas ostmalas noliktavas ēka “Bezdelīga”. Noliktavas telpās varēs iepazīties ar muzeja plašo lāžu, skapju un enkuru kolekciju no visiem Latvijas novadiem – vairāk nekā 100 priekšmetiem, kas iepriekš atradās muzeja krājumos, un līdz šim nebija pieejami muzeja apmeklētājiem.

Ar pilnu sparu atsāks darboties vasaras kafejnīca “Pūnīte” (pie Vidzemes sētas), kurā no šā gada saimniekos viena no latvju dižsaimniecēm – Donu Ilze.

Vasaras sezonā no 1. maija līdz 30. septembrim muzejā ir garāks darba laiks – tas būs atvērts no 10:00 līdz 20:00 (ēkas atvērtas līdz 17:00).

Savukārt 2. maijā jauno sezonu uzsāk Ventspils Piejūras brīvdabas muzejs un, sākot ar 3. maiju, aicina doties izbraukumā ar Mazbānīti.

Muzejā apskatāmas senās ēkas – dzirnavas, klēts, dzīvojamās mājas, rija, dūmnams, Lielirbes lūgšanu nams. Varēsiet izpētīt zvejnieku laivas, kuteri, enkurus, kā arī apmeklēt muzeja pasākumus. Šosezon plānotas šādi: Kāzu stelles, Jūras svētki, Amatu diena, Pagastu diena, Lielā putras diena. Piejūras brīvdabas muzejā šosezon būs apskatāma muzeja krājuma un fotogrāfa Jura Ģiguļa kolekcijas eksponātu izstāde “Foto aparāts”. Mazbānītis joprojām vizinās gan pa 1,4 km garo loku Jūrmalas parkā, gan pa Kalna līniju.

Šo sezonu Piejūras brīvdabas muzejs sāk ar atjaunotu celiņu segumu, tādējādi tas būs ērtāk apmeklējams vecākiem ar bērnu ratiņiem un cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Uzstādītas arī divas rampas sliekšņu pārvarēšanai: piekļuvei no Vasarnīcu ielas un pakāpienu pārvarēšanai, izejot no muzeja administrācijas ēkas uz brīvdabas ekspozīciju.