Drīzumā parakstīs līgumu par Rakstniecības un mūzikas muzeja pārbūvi

Drīzumā plānots parakstīt līgumu par Rakstniecības un mūzikas muzeja Pils laukumā 2 pārbūvi.Līgums ar pārbūves darbu iepirkuma uzvarētāju pilnsabiedrību "PMK un BBA" jau ir sagatavots parakstīšanai un patlaban tiek saskaņots Tieslietu ministrijā un Finanšu ministrijā. Tiklīdz ministrijas līgumu saskaņos, tas tiks parakstīts.

"PMK un BBA" uzvarēja sarunu procedūrā, piedāvājot veikt pārbūves darbus par 3,4 miljoniem eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Pilnsabiedrībā "PMK un BBA" ir apvienojušās SIA "Jēkabpils PMK" un SIA "Baltic Builders Alliance".

Ēkas pārbūves rezultātā tiks īstenota tās atjaunošana un pielāgošana muzeja vajadzībām. Nozīmīgākie plānotie būvdarbi būs pagrabstāva paplašināšana un pārbūve muzeja vajadzībām, ēkas pamatu un nesošo sienu pastiprināšana, stāvu plānojumu pārbūve, maksimāli saglabājot vēsturisko liceja ēkas mantojumu un vienlaicīgi pielāgojot telpas Rakstniecības un mūzikas muzeja vajadzībām.

Tāpat tiks veikti restaurācijas darbi ēkas fasādēm, logiem, durvīm, kāpnēm, grīdu segumiem un citiem ēkas būvelementiem, visu ēkas inženiertīklu pārbūve un modernizēšana, apdares darbi, izcelta ēkas vēsturiskā fasāde, paredzot tās dekoratīvo izgaismojumu, nodrošināta vides pieejamība - iebūvēti lifti, uzstādītas norādes zīmes u.c.

Ēka ir celta no 1785. līdz 1787.gadam kā divstāvu Ķeizariskais licejs, kuru projektējis būvmeistars Matiass Šonss. Realizējot arhitekta Roberta Pflūga ieceri, 19.gadsimta otrajā pusē ēka paaugstināta par vienu (trešo) stāvu, kā arī ieguvusi modernu historicisma stila fasādi.

VNĪ sadarbībā ar Rakstniecības un mūzikas muzeju īsteno Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta programmas "Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana" iepriekš noteikto projektu "Rakstniecības un mūzikas muzeja rekonstrukcija". Projekta mērķis ir atjaunot Rakstniecības un mūzikas muzeja ēku un piemērot to sabiedrības vajadzībām, izveidojot jaunu ekspozīciju.

LMB