Aktualitātes

Dzelzceļa muzejs aicina uz nelielu, bet krāšņu sadarbību valsts svētku laikā, kad Rīgā notiek tradicionālais festivals Staro Rīga

No 17.-20. novembrim Rīgā norisināsies ikgadējais gaismas festivāls "Staro Rīga". Iepriekšējos divus gadus festivālā piedalījās arī Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs, iepazīstinot apmeklētājus ar savu Ritekļu kolekciju. Katru vakaru muzeju akcijas laikā apmeklēja vairāki simti cilvēki.

Arī 2017.gadā muzejs gribētu veidot gaismas objektu, kas saistīts ar muzejos glabātajām vērtībām. Akcijas tēma Uz zvaigznēm, mūs ir mudinājusi rādīt lukturu un lākteņu kolekciju. Mūsu kolekcijā ir 25 dažādi dzelzceļa saimniecībā izmantoti gaismekļi, bet mēs skatītājiem velētos piedāvāt plašāku ieskatu vēsturiskajos gaismekļos. Tāpēc aicinām arī pārējos Latvijas muzejus iesaistīties un valsts svētku laikā Dzelzceļa muzeja hallē kopā izveidot ekspresizstādi no Latvijas muzeju Apgaismes priekšmetu kolekcijām. Izstāde tiks veidota kā festivāla Staro Rīga apskates objekts  un būtu lieliska iespēja parādīt kādas vērtības glabā muzeji.

Dzelzceļa muzejs nodrošinās: telpu kur eksponēt, izstādes iekārtošanu, noformējumu un īpašo izgaismošanu, kā arī uzraudzību. Apmaksās dalību festivālā, lai nodrošinātu projekta iekļaušanu festivāla programmā un atspoguļojumu bukletā un citos festivāla informācijas materiālos.

Latvijas muzejiem lūdzam: piedāvāt gaismekļus no sava krājuma ko eksponēt. Sagatavot īsu priekšmeta aprakstu un attēlu publicēšanai mājaslapā un sociālajos tīklos. Ja muzejs vēlas piedalīties, tad gaidām pieteikumu līdz 10.oktobrim.

Pieteikumā par katru priekšmetu lūgums norādīt:

• priekšmeta nosaukums
  • īss apraksts,
  • izmērs,
  • vai var ieslēgt, izmantot kā gaismas avotu,

un pievienot fotogrāfiju un muzeja logo. Pieteikumu un jautājumus lūdzam sūtīt uz e-pastu muzeja vecākajai ekspozīciju un izstāžu kuratorei Līgai Līceiliga.lice@ldz.lv t. 67232628.

Akcijas laikā muzejs Facebook lapā un Dzelzceļa muzeja mājas lapā ievietos attēlus un īsus stāstus par eksponētiem priekšmetiem, tādejādi popularizējot muzeju krājumus vēl plašāk. Visu muzeju nosaukumi un logo tiks norādīti izstādē un muzeja izplatītajos publicitātes materiālos. Festivāla darbības laikā muzeja apmeklējums ir bezmaksas. Lai kopizstādi varētu apmeklēt vēl plašāks apmeklētāju skaits piedāvāsim to apskatīties arī visu pēc svētku nedēļu līdz 26.novembrim.

Būsim pateicīgi, ja atsauksieties mūsu sadarbības uzaicinājumam un kopā radīsim skaistu Staro Rīga objektu.