Aktualitātes

Imanta Ziedoņa muzejs aicina Latvijas muzejus iesaistīties projektā "Ideju pavasaris"

Jau ceturto gadu Imanta Ziedoņa muzejs rīko konkursu 9.-12. klašu skolēniem, pirmajos divos gados  - “Fizikas pavasaris” un “Telpas pavasaris”, pagājušajā gadā un šogad konkurss norisinās ar nosaukumu “Ideju pavasaris”. 2018. gada “Ideju pavasaris” aicina jauniešus doties uz muzejiem un kultūras iestādēm, lai dotu savu pienesumu, uzlabojot jau esošās vai ieviešot jaunas idejas. Aicinām skolēnus, kopā ar muzeju un kultūras iestāžu darbiniekiem, kļūt par kultūras satura līdzautoriem un radīt tādas idejas, kas sajūsmina gan pašu radītāju, gan apkārtējos, pauž attieksmi par Latvijā nozīmīgo un aktuālo, kā arī iesaisaista līdzcilvēkus un sabiedrību kopumā.

Šobrīd kopā ar Imanta Ziedoņa muzeju “Ideju pavasarī 2018” ir iesaistījušies Latvijas Dabas muzejs, Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejs, RSU Anatomijas muzejs (nepieciešama apmeklējuma iepriekšēja pieteikšana), Raiņa un Aspazijas vasarnīca un Jāņa Jaunsudrabiņa muzejs “Riekstiņi”. Mēs vēlamies aicināt arī citus Latvijas muzejus iesaistīties projektā “Ideju pavasaris 2018” un nebaidīties uzņemt pie sevis jauniešus, kuri vēlas realizēt savas idejas. Būsim priecīgi, ja ar informāciju par “Ideju pavasari” muzeji padalītos savos komunikācijas kanālos - mājaslapā, sociālajos tīklos, un aicinātu jauniešus doties uz muzejiem, lai realizētu savas idejas.

Ideju pieteikšana konkursā norisinās līdz 31. janvārim, februāri jaunieši tiks aicināti uz “Ideju pavasara” radošajām rezidencēm Limbažos, Saldū un Jēkabpilī. Tie jaunieši, kuri būs realizējuši idejas līdz 31. maijam tiks aicināti uz divu dienu vasaras radošo nometni Murjāņos.

Plašāka informācija par pašu konkursu pieejama - http://www.ziedonamuzejs.lv/lv/ideju-pavasaris

Papildus informāciju par konkursu var saņemt, rakstot uz e-pastu maija.jaunzeme@ziedonamuzejs.lv vai zvanot 26199366