Aktualitātes

Kara muzeja ekspozīcija "Latvijas iedzīvotāji Pirmajā pasaules karā" iegūst balvu nozīmīgākajā Eiropas dizaina konkursā - German Design Award 2018 kategorijā - labākais izstāžu dizains

Kara muzeja ekspozīcija "Latvijas iedzīvotāji Pirmajā pasaules karā" iegūst balvu nozīmīgākajā Eiropas dizaina konkursā - German Design Award 2018 kategorijā - labākais izstāžu dizains. Latvijas Kara muzeja darbinieki patiesi lepojas ar studijas H2E panākumiem un augsto profesionalitāti.
Pieteikumu German Design Award veica ekspozīcijas dizaina autori – dizaina birojs H2E. Dizaina autori žūrijas komisijai norādīja :,,
Neviens vārds nevar pilnībā izstāstīt stāstu par Pirmo pasaules karu, tāpēc mēs izmantojām emocijas".
Ekspozīcijas risinājumam autori izmantojuši stihisku kara frontes vidi, kurā galvenais objekts ir munīcijas kastes. Ekspozīcijas dizains veidots tā, lai apmeklētājam pastarpināti rastos sajūta, ka viņš atrodas armijas arsenālā, un viss, kas atrodas telpā, var atkal ,,sākt kalpot" karam.

German Design Award ir viens no prestižākajiem starptautiskajiem dizaina konkursiem. Balvu rīko Vācijas dizaina padome, kas ir viens no pasaules vadošajiem komunikācijas un zīmolvadības kompetences centriem dizaina jomā. Balva dizaina nozarē ir atpazīstama, augstu vērtēta un to piešķir projektiem, kas reprezentē un parāda unikālas dizaina tendences starptautiskā kontekstā.

Jau iepriekš vēstījām, ka muzeja ekspozīcija "Latvijas iedzīvotāji Pirmajā pasaules karā" ir Latvijā visplašākais sabiedrībai pieejamais vēstures stāsts par Pirmo pasaules karu, kas veidots no 1230 vēstures liecībām.

Ekspozīciju var apmeklēt katru dienu no 10.00 -18.00 bez maksas!