Aktualitātes

Šogad konkursa "Latvijas Arhitektūras gada balva 2016" Lielā gada balva piešķirta Latvijas Nacionālajam mākslas muzejam, kura rekonstrukcijas autori ir biroji "Processoffice", "Andrius Skiezgelas Architecture" un SIA "Arhitektoniskās izpētes grupa".

"Paplašinātā senā ēka ir padarīta mūsdienīga, atdzīvinot tās sen aizmirstos elementus un vienlaikus saglabājot tās vēsturisko kodolu. Bēniņu un tehniskā pagraba telpu izmantošana ir ne vien funkcionāla un pragmatiska, bet arī simboliska, akcentējot kultūras nepārtrauktību, kas muzejam ir īpaši svarīgi.

Arhitektoniskais materiālu lietojums ir ļoti pārdomāts un pieskaņots ēkai - tas netiešā, niansētā veidā sasaucas ne vien ar esošo estētiku, bet arī ar Ziemeļeiropas tradīcijām stikla, koka un akmens izmantošanā, ar visu tajos ietverto vēsturi un atmiņām," tā starptautiskā žūrija pamatoja Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izvirzīšanu augstākajam apbalvojumam.

Latvijas Arhitektūras gada balva ir ikgadējs nacionālais arhitektūras konkurss ar mērķi apzināt un popularizēt Latvijas arhitektūras labākos sniegumus un veicināt arhitektūras augstvērtīgu attīstību. Tas ir Latvijas arhitektūras gada lielākais notikums, atzīts par valstiski nozīmīgu pasākumu, un pati balva ir augstākais apbalvojums Latvijas arhitektūrā.

LMB