Aktualitātes

Latvijas Muzeju biedrība piedāvā jaunu profesionālās pilnveides programmu muzeju speciālistiem “Rītdienas muzejs”

Lai veicinātu Latvijas muzeju nozares attīstību, Latvijas Muzeju biedrība šoruden uzsāk jaunu profesionālās pilnveides un pieredzes apmaiņas programmu muzeju speciālistiem “Rītdienas muzejs”.

Programmas nosaukums „Rītdienas muzejs” izvēlēts, domājot par to, kādas zināšanas un prasmes muzeju speciālistiem šobrīd ir nepieciešamas, lai veicinātu muzeju attīstību tuvākā un tālākā nākotnē.

“Rītdienas muzejs” pasākumi ietvers teorijā un praksē balstītus pasākumus dažādu paaudžu un profilu muzeju speciālistiem: profesionālās pieredzes stāstus, lekcijas, praktiskas darbnīcas un seminārus. Pasākumi nodrošinās muzeju nozares labo prakšu pēctecību un izgaismos aktuālās tendences, nozares problēmas, vajadzības un izaicinājumus šodienas muzeja darbā. Tajos būs iespēja dalīties pieredzē un iegūt jaunas zināšanas par dažādām muzeja darbības jomām, tostarp, muzeja krājumu, pētniecību, restaurāciju, ekspozīciju veidošanu, mūžizglītību un muzejpedagoģiju, kā arī komunikāciju un mārketingu, apmeklētāju servisu un muzeju menedžementu.

Šīs rudens sezonas pasākumi aptver trīs tēmas: krājums, komunikācija un mūžizglītība. Pirmais “Rītdienas muzeja” pasākums notika 6.septembrī Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuvē Sarkaņos. Pasākuma tēma bija “Atvērtais krājums” un tā laikā tika aplūkoti Latvijas muzeju piemēri, kā izveidot atklātas krātuves, lai padarītu savas kolekcijas pieejamākas sabiedrībai. Pasākums guva ļoti lielu atsaucību Latvijas Muzeju biedrības biedru vidū un, ņemot vērā lielo interesi, šī tēma tiks ietverta arī nākamajā “Rītdienas muzejs” pavasara sezonas pasākumu sesijā.

Nākamie rudens sezonas pasākumi notiks 9.oktobrī Talsu Novada muzejā un  8.novembrī Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā. Talsu Novada muzejā muzeju speciālisti gūs jaunas zināšanas un praktiskas iemaņas par to, kā veiksmīgāk izstāstīt muzeja stāstus un uzlabot komunikācijas kvalitāti sociālajos medijos. Savukārt pasākumam Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā tēma būs “Ģimenēm draudzīgs muzejs”.

Visi pasākumi ir bezmaksas ar ekskluzīvu iespēju Latvijas Muzeju biedrības biedriem pieteikties pirmajiem, rakstot uz e-pastu muzeji@muzeji.lv.

VAIRĀK INFORMĀCIJAS:

Anna Balandina