Izveidota Pirmā pasaules kara piemiņas vietu karte

Atzīmējot latviešu strēlnieku bataljonu izveidošanas simtgadi, Latvijas Kara muzejs sadarbībā ar Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūru radījis interaktīvu Pirmā pasaules kara piemiņas vietu karti.

Pirmā pasaules kara norise tagadējo Latvijas teritoriju skāra ļoti būtiski un traģiski. Pagājuši vairāk nekā 100 gadi kopš Pirmā pasaules kara sākuma un Latvijā joprojām ir simtiem objektu, kuri liecina par Latvijas vēsturei būtiskiem notikumiem.

Latvijas Kara muzejs veicis objektu apzināšanu, fotofiksāciju un aprakstu sagatavošanu, bet aģentūra nodrošinājusi šī projekta kartogrāfiskos un tehniskos risinājumus.

Tieša karadarbība Latvijā sākās 1915.gada maijā, kad vācu armija ieņēma Liepāju un uzbrukums sasniedza Jelgavu. Frontes līnija nostabilizējās 1915.gada rudenī un gandrīz divus gadus īpaši nemainījās.

No šo cīņu laika arī saglabājušās visvairāk Pirmā pasaules kara materiālās kultūras liecības, kas apzinātas un ietvertas piemiņas vietu interaktīvajā kartē.

Piemiņas vietu kartē iekļauti uz Pirmo pasaules karu attiecināmie pieminekļi un piemiņas zīmes, betona fortifikācijas būves un to paliekas, kā arī karavīru brāļu kapi.

Kartē minēta informācija par 307 šādiem objektiem. Katram ir pievienots īss apraksts, fotogrāfijas un koordinātes, kas turpmāk atvieglos tā atrašanu. Attiecībā uz karavīru brāļu kapiem jānorāda, ka kartē nav iekļauti tie objekti, kuros laika gaitā ir zudušas visas piemiņas zīmes un kas vairs nav atrodami.

Latvijas Muzeju biedrība