Seminārs "Kartes kā avoti lokālās vēstures un novadpētniecības darbā"

Latvijas vēstures materiālu brīvpieejas krātuve un novadpētniecības platforma Historia.lv, turpinot 2017. g. iesākto ilgtermiņa projektu "Kas pagātni pētī, nākotni svētī!", sadarbībā ar Valmieras muzeju 2018. gada 25. aprīlī rīko semināru  "Kartes kā avoti lokālās vēstures un novadpētniecības darbā".

Mērķauditorija: novadpētnieki, lokālās vēstures pētnieki, muzeju darbinieki, bibliotekāri, vēstures skolotāji, vēstures, ģeogrāfijas, kultūras un tūrisma virzienu studenti...

Semināra norises vieta: Valmieras muzeja izstāžu zāle. Sākums: plkst. 11.00

Dalība: bez maksas.

Programma

10.00–10.50 Reģistrācija

11.00 Semināra atklāšana. Iveta Blūma (Valmieras muzeja direktore), Valters Grīviņš (Historia.lv redaktors un projekta vadītājs)

11.15–11.45 Valters Grīviņš (Historia.lv) "Historia.lv publicētās vēsturiskās kartes"

11.50–12.30 Ingrīda Zīriņa. (Valmieras muzejs, Vēstures nodaļas vadītāja). "Kartogrāfiskie materiāli Valmieras muzeja krājumā"

12.40–13.20 Anda Juta Zālīte (Latvijas Nacionālā bibliotēka, Letonikas un Baltijas centra vadītāja vietniece). "Latvijas Nacionālās bibliotēkas karšu krājums – avots izziņai un pētniecībai"

Kafijas pauze

14.00–15.00 Ilze Māra Janelis (Ainavu arhitekte, muižu parku un dārzu pētniece). "Vidzemes 17.un 19.gs.muižu plāni – atradumi, maldi un specifika".

Saziņa:
Valters Grīviņš