Aktualitātes

Starptautiska zinātniskā konference “Tieši laikā. Dizaina pētniecības aktualitātes Baltijas jūras reģionā"

Otrdien, 2018. gada 11. decembrī, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10) norisināsies starptautiska zinātniskā konference “Tieši laikā. Dizaina pētniecības aktualitātes Baltijas jūras reģionā”, kurā uzaicinātie speciālisti no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Polijas referēs par tēmām, saistītām ar dizaina vēstures pētniecību. Sākums plkst. 10.00.

 

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (DMDM) līdz 2019. gada 27. janvārim ir skatāma Latvijas valsts simtgades izstāde “TIEŠI LAIKĀ. Dizaina stāsti par Latviju”, savukārt līdz 17. februārim – projekta satelītekspozīcija “Izstādei “Forma. Krāsa. Dinamika” 40”. Tās parāda Latvijas dizaina galvenos attīstības virzienus 20. gadsimtā un daudzveidību šajā ļoti intensīvajā un sarežģītajā vēsturiskajā periodā, kad Latvija ieguva savu valstisko neatkarību, piedzīvoja vairākas okupācijas un atkal atguvusi suverēnas valsts statusu. Priekšmetiskā vide atspoguļo visas laikmeta pārmaiņas un reizē raksturo sabiedrības prasības un izpratni par lietderīgumu, estētiskajiem ideāliem un daudziem citiem ar materiālo kultūru saistītiem jautājumiem. Tomēr – kā liecina abi projekti – latviskās identitātes saglabāšana ir bijusi nemainīgi aktuāla gan sākotnēji nacionālā romantisma garā saglabājot saikni ar tradicionālās mākslas mantojumu, gan tradīciju radoši interpretējot atbilstoši jaunākajām mākslas tendencēm un sekmīgi izmantojot moderno tehnoloģiju piedāvātās iespējas.

 

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja rīkotā starptautiska zinātniskā konference “Tieši laikā. Dizaina pētniecības aktualitātes Baltijas jūras reģionā” būs lieliska iespēja mums pašiem izvērtēt 20. gadsimta dizaina evolūciju vai kādu atsevišķu parādību nevis vienas nacionālās skolas ietvaros, bet plašākā kultūrvēsturiskā un reģionālā kontekstā.

 

Konferences darba valodas: latviešu un angļu, bez tulkojuma.

 

Laipni gaidīts ikviens interesents!

 

Ieeja brīva.

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

KONFERENCES PROGRAMMA

Projekts īstenots Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.