LMB gada balva

Zelta Puteklis 2012

Latvijas Muzeju biedrības gada balvas „Zelta puteklis 2012” laureāti:

Nominācijā „Gada ieguldījums nacionālo vērtību (krājuma) saglabāšanā 2012” uzvarēja Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs par a/s „Fenikss” 1925.gadā ražotā III klases pasažieru vagona atjaunošanu un šī ieguldījuma popularizēšanu.

Nominācijā „Ģimenei draudzīgākais muzejs 2012” – Ogres Vēstures un mākslas muzejs par daudzpusīgu piedāvājumu ģimenēm ar bērniem.

Nominācijā „Gada ekspozīcija 2012” – Ventspils muzejs par ekspozīciju „Ventspils pilsēta un novads vēstures ritumā zem dažādām varām”.

Nominācijā „Gada publikācija 2012” – Dekoratīvi lietišķās mākslas muzejs par katalogu "Rīgas mākslas porcelāns. 1925-1940. No Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Rīgas Porcelāna muzeja un privātkolekcijām. Izstādes katalogs".

Nominācijā „Mūžizglītības projekts muzejā 2012” – Dekoratīvi lietišķās mākslas muzejs par pasākumu ciklu „Vārds Latvijas dizaineriem”.

Divās nominācijās 2. vietas ieguvēji atpalika no uzvarētājiem tikai par nepilnu punktu, tāpēc balvas saņēma arī Cēsu Vēstures un mākslas muzejs par ekspozīciju „Cēsis – Latvijas vēstures simbols” un Pāvilostas Novadpētniecības muzejs par projektu „Atbalsts jauniešiem zvejniecības tradīciju apguves un uzņēmējdarbības veicināšanai” nominācijā „Mūžizglītības projekts muzejā”.

 

Taiga Kokneviča,

Latvijas Muzeju biedrības priekšsēdētāja