Каталог музеев Латвии

Цесисский музей истории и искусства

Pils laukums 9, Cēsis, LV 4101

•   28318318

Cēsu un Latvijas vēsture fotogrāfijās

20. октября – 1. декабря, 2011

Jauns piedāvājums vēstures cienītājiem ir Cēsu Vēstures un Mākslas muzeja sagatavotais lekciju cikls „Cēsu un Latvijas vēsture fotogrāfijās”. Piedāvātās lekcijas būs unikālas ar to, ka jaunie materiāli ir pēdējo gadu pētījumi un atrastā informācija līdz šim nekur nav bijusi publicēta. Vēsturnieka Tāļa Vigo Pumpuriņa trīs lekcijās būs stāstījums par foto pirmsākumiem Cēsīs un pirmajiem Cēsu fotogrāfiem, fotogrāfu līdzdalību Latvijas valsts simbolu izveidē, popularizēšanā un Borchardt fotogrāfu dzimtu no Cēsīm - kāda bijusi brāļu dalība pasaules izstādēs Krievijā un ārvalstīs. Arī šis lekcijas notiks reizi mēnesī, sākot ar oktobri.

Lekciju mērķis ir cēsniekus iepazīstināt ar vienreizējām vēsturiskām liecībām un faktiem tieši par savu dzimto pilsētu, paralēli ieskatoties arī Latvijas vēsturē. Jo kā zināms, daudzi Cēsu notikumi ir ietekmējuši vai radījuši rezonansi Latvijas mērogā.

Lekcijas veidotas tā, lai tās būtu interesantas gan fotogrāfiem profesionāļiem, vēstures cienītājiem, gan arī ikvienam interesentam.

Lekciju programma:

20.oktobrī, pulksten 17:30

Foto pirmsākumi Cēsīs

Kā izskatījās Cēsis un cēsnieki XIX gadsimta otrajā pusē? Pirmie Cēsu fotogrāfi - Gustavs Cīmens, Kārlis Andersons, Ludvigs Borevics u.c.

10.novembrī, pulksten 17:30

Fotogrāfu līdzdalība Latvijas valsts simbolu izveidē un popularizēšanā (1915-1920

Kā mūsu ikdienā ienāca Latvijas sarkanbaltsarkanais karogs? Kā to iemūžinājuši fotogrāfi Latvijas Republikas pirmajos gados?

01. decembrī, pulksten 17:30

Borchardt fotogrāfu dzimta no Cēsīm

Kāda bijusi brāļu Borhardu fotogrāfiskā darbība Pēterburgā, Helsinkos, Tallinā, Rīgā? Kāda bijusi brāļu dalība pasaules izstādēs Krievijā un ārvalstīs?

Pēc lekcijām iespēja apskatīt naksnīgās Cēsis, uzkāpjot restaurētajā Lademahera tornī!

Ieeja: 1,- Ls, skolēniem, studentiem, pensionāriem 0,50 Ls

Informāciju sagatavoja: