Каталог музеев Латвии

Музей Яниса Акуратера

  •  67619934

Vīru kora "Silvicola" koncerts

 

25. февраля, 2012

Plkst. 15.00 Jāņa Akuratera muzejā, O. Vācieša ielā 6a notiks Latvijas Meža darbinieku vīru kora "Silvicola" koncerts.

Programmā: Jāzepa Vītola, Emīla Dārziņa, Leona Amoliņa, Raimonda Paula, Džuzepes Verdi, Riharda Vāgnera u.c. autoru skaņdarbi.

Solists: Aleksandrs Dimitrovs

Diriģenti: Ilga Radziņa, Aivars Opincāns, Ēriks Derums

Koncertmeistars: Ritvars Knesis

Skanēs arī Jāņa Akuratera dzeja un prozas fragmenti.

Meža darbinieku vīru koris „Silvicola” dibināts 1980. gada 21. februārī. Kora nosaukums izraudzīts pēc mežkopja Miervalda Buša ieteikuma, tas vīriem licies atbilstošs nozares specifikai, mazliet noslēpumains, bet skanīgs. Silvicola ir latīņu vārds, kas tulkojumā nozīmē ‘mežinieks, mežkopis, arī meža iemītnieks’.

Kora repertuārs ir ļoti plašs – kora mūzikas klasika, oriģināldziesmas, tautasdziesmas, dziesmas par mežu, dabu, medībām. Koris savos 33 pastāvēšanas gados sniedzis 288 koncertus. „Silvicola” ir unikāls koris – to veido astoņi ansambļi. Tas ir vienīgais šāda veida pašdarbības kolektīvs valstī. Mēģinājumi notiek pa ansambļiem novadu pilsētās, un tikai reizi mēnesī koris pulcējas uz kopīgu mēģinājumu un koncertu. Tāpēc šim kolektīvam daudzi sākotnēji paredzēja īsu mūžu, bet meža darbinieki pierādīja pretējo – koris joprojām dzied, ir „formā”, piedalās skatēs, valstiskos pasākumos, Dziesmu svētkos un allaž ir labāko kolektīvu skaitā.

Kora dziedātāju balsis ir skanējušas visos Latvijas novados un arī ārzemēs – Lietuvā, Igaunijā, Ukrainā, Gruzijā, Krievijā, Baltkrievijā, Vācijā, Čehijā, Itālijā, Anglijā, Zviedrijā, Dānijā, Ungārijā, Slovākijā, Spānijā, Maltā, Argentīnā. Bet pirmoreiz tās skanēs Jāņa Akuratera mājā Torņakalnā.

Jānis Akuraters jau no agras bērnības bijis saistīts ar mežu, dzimis mežsarga ģimenē Dignājas pagastā. Tolaik Dignājas mežniecībā bijuši kādi 35 mežsargi, kā vēlāk atceras dzejnieks. Meža noslēpumaino skaņu un putnu dziesmu vilināts, jaunais Akuraters „tēva sargājamo mežu apstaigājis itin bieži, tā iepazīdamies ar dzīvi mežā visā pilnībā”.

Mājās valdījusi dziesmota gaisotne, vecāki mīlējuši būt „pulkā jautri un lieli dziedātāji”. Jānis Akuraters ar brāli Pēteri mācījies spēlēt vijoli, dziedājis korī un devies uz Dziesmu svētkiem Jelgavā.

Arī vēlāk dzejnieka mājas nav iedomājamas bez mūzikas – bez cītaras, vijoles un klavierspēles. Dzejnieks bijis daudzu muzikālu notikumu rosinātājs.

Jāņa Akuratera muzejs turpina kopt Akurateru ģimenes tradīcijas, ielūdzot kori „Silvicola” viesoties Akuratera mājas Kamīnzālē.

 

Ieeja par ziedojumiem.

 

Tuvāka informācija:

Ruta Cimdiņa

T: 67619934; 29451112

E: akuraters@memorialiemuzeji.lv

 

Informāciju sagatavoja:

Sandra Zobena,

Memoriālo muzeju apvienības sabiedrisko attiecību speciāliste

T: 67229980

 
blog comments powered by Disqus