Каталог музеев Латвии

Юрмальский городской музей

Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala, LV - 2015

muzejs@jurmala.lv 

  • phone:  Tālr. 67761915, 67764746 Fax 67761912

Irēnas Nikkinenas fotoizstāde „Parotaļājos Photoshop’ā”

 

9. января – 1. февраля, 2015

Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala) skatāma Irēnas Nikkinenas fotoizstāde “Parotaļājos Photoshop’ā”.

Katra mākslinieces foto personālizstāde tiek veidota no jaunām, vēl nerādītām fotogrāfijām. Arī šajā izstādē skatāmas pašas jaunākās bildes, kuras savu galīgo izskatu ieguvušas māksliniecei „parotaļājoties Photoshop’ā”. Foto ir Irēnas vaļas prieks – kā viņa pati teic: „Tas ir rekets, kas noņem pensiju, neļauj gulēt, dzen sliktos laika apstākļos no mājas ārā. Foto ir mana laime un prieks”.

Irēna Nikkinena ar fotogrāfiju sākusi aizrauties 1971. gada pavasarī, kad pašas meitiņa vēl spārdījusies ratos un radusies vēlme viņas pirmās gaitas iemūžināt fotogrāfijā. Lai apgūtu foto mākslas pamatus Irēna iestājusies foto klubā „Gamma”.

1977.gada fotokluba „Gamma” rīkotajā Diapozitīvu Starprepublikāniskajā konkursā ieguvusi galveno balvu. Vienlaicīgi apmeklējusi arī foto kluba „Rīga” rīkoto Fotomākslas fakultāti. Pēc fakultātes beigšanas saņēmusi uzaicinājumu darboties foto klubā „Rīga”, par ko ir ļoti pateicīga Uldim Salnam, kurš iedrošinājis katru otrdienu ierasties spēcīgu fotomākslinieku sabiedrībā un foto atskaites vakaros izlikt vērtēšanai savus darbus.

10 gadus nostrādājusi par fotogrāfi meliorācijā. Šī prakse iemācījusi jebkuros laika apstākļos – lietū, sniegā, spilgtā saulē vai salā radīt bildi, kas lielākoties tika fotografētas uz 130 GOST filmas.

Irēna Nikinnena ir veidojusi fotoreportāžas vairāk kā 20 republikas mēroga spartakiādēm un salidojumiem, bet pirmā foto personālizstāde ar 15 melnbaltām bildēm notika foto plenēra laikā Bulgārijā, Veliko – Tirnavā. Līdz šim ir bijušas četras zem palielinātāja uzkopētas melnbaltās foto personālizstādes un piecas krāsainās foto personālizstādes, neskaitot piedalīšanos ārzemju, kluba, atkārtotās personālizstādēs un citās grupu izstādēs.

Irēnas Nikkinenas fotoizstāde “Parotaļājos Photoshop’ā” no 9. janvāra līdz 1. februārim skatāma Jūrmalas pilsētas muzejā, Tirgoņu iela 29, Majoros, Jūrmalā. Ieeja – bez maksas.


Attēlā: Irēnas Nikkinenas foto
Diāna Josta

 
blog comments powered by Disqus