Каталог музеев Латвии

Юрмальский городской музей

Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala, LV - 2015

muzejs@jurmala.lv 

  • phone:  Tālr. 67761915, 67764746 Fax 67761912

Mākslinieka Viktora Šuškēviča izstāde „Tēlniecība”

 

3. сентября – 27. сентября, 2015

3. septembrī plkst. 18 Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala) tiks atklāta Viktora Suškēviča izstāde „Tēlniecība”.

Kopš Latvijas Mākslas akadēmijas beigšanas 1984. gadā, Viktors Suškēvičs aktīvi darbojas mūsdienu latviešu tēlniecībā. Tēlnieka profesionālo interešu loks ir ārkārtīgi plašs un sniedzas no medaļu žanra, mazām formām līdz portretiem un monumentāliem tēlniecības darbiem. Pastiprināta interese tiek izrādīta tēlniecībā pielietotajiem klasiskajiem materiāliem un tehnoloģijām, kurus mākslinieks savā radošajā procesā cenšas apgūt un izmantot.

Viktoru Suškēviču raksturo aizrautīga interese par Latvijas vēsturi, kas atspoguļojas arī viņa radošajā darbībā. Tēlnieks ir daudzu piemiņas plākšņu autors. Tās veltītas vairākiem izciliem mūziķiem, kultūras darbiniekiem, zinātniekiem, kā arī vēsturiskām personībām, piemēram, Austrijas imperators Jozefs II, Krievijas imperators Pēteris I, pāvests Joans II, hercogs Jēkabs u.c. Pie lielākajiem autora sasniegumiem pieskaitāmi - monumentāls Svēta Meinarda piemineklis Ikšķilē, dekoratīva bruņurupuča skulptūra Ventspilī, Svētas Katrīnas statuja Somijā, Kaarinas pilsētā. Pēdējais, 2015.gadā veidotais tēlnieka darbs, atrodas Ķīnas pilsētā Cāņčuņā. Tā ir monumentāla dekoratīva skulptūra „Taurenis”, kas izgatavota no pulēta nerūsējoša tērauda.

Tēlnieka Viktora Suškēviča šajā izstādē eksponētie darbi ataino autora padziļināto interesi par cilvēka iekšējo pasauli. Simboliska attieksme ir viens no tēlnieka radošā procesa pamatelementiem. Tieši mazo formu darbi autoram kalpo kā sava veida laboratorija, izpētes lauks un sagatavošanās posms monumentālo darbu radīšanai.

Viktors Šuškēvičs dzimis 1955. gadā. 1984. gadā absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļu, 2000. gadā ieguvis Maģistra grādu Mākslas zinātnē. Latvijas Mākslinieku savienības, Starptautiskās „UNESCO” Mākslinieku asociācijas un Latvijas Tēlniecības centra biedrs. Strādājis par pasniedzēju Rīgas Lietišķajā mākslas vidusskolā, Latvijas Universitātes Pedagoģijas fakultātē, Starptautiskajā Praktiskās Psiholoģijas institūtā un Sociālo Tehnoloģiju augstskolā. No 200.-2003. gadam bijis Ventspils pilsētas galvenais mākslinieks. Piedalījies tēlniecības simpozijos Holandē, Somijā, Šveicē, Ķīnā. Tēlnieka darbi atrodas vairākās privātkolekcijās, muzejos Latvijā un Eiropā.

Mākslinieka Viktora Suškēviča izstāde „Tēlniecība” no 4. septembra līdz 27. septembrim skatāma Jūrmalas pilsētas muzejā, Tirgoņu iela 29, Majoros, Jūrmalā. Darba laiks: P., O. – slēgts, T. – Sv. no 10.00 – 18.00. Sākot ar 16. septembri darba laiks: P., O. – slēgts, T. - Sv. no 10:00 – 17:00 Ieeja – bez maksas.


 

Diāna Josta,

Jūrmalas pilsētas muzeja

sabiedrisko attiecību speciāliste

tālr.: 67761916

 
blog comments powered by Disqus