Каталог музеев Латвии

Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala, LV - 2015

muzejs@jurmala.lv

• phone:  Tālr. 67761915, 67764746 Fax 67761912

Valda Krēsliņa un Āra Smildzera darbu izstāde„A MAN”

1. октября – 25. октября, 2015

1. oktobrī plkst. 18 Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala)  atklās izstādi „A MAN”. Izstādes autori ir divi vienas paaudzes vienā gadā dzimuši mākslinieki - tēlnieks Āris Smildzers un gleznotājs Valdis Krēsliņš.

Izstāde ir divu atšķirīgu mākslinieku komunikācijas platforma, kur atklājas kopīgais un vienojošais, unikālais un savdabīgais divu nobriedušu vīru radošajā manifestā.

Izstādes „A MAN” vadmotīvs ir krāsainība, kas dominē gan piesātinātās figurālās kompozīcijās, gan abstraktās formās, kurās liela loma ir faktūru spēlēm.

Mākslas darbi no autoru kolekcijām izstādei izvēlēti laika posmā no 1995. līdz 2015. gadam, lai skatītājs izbaudītu unikālu noskaņu un sajūtu gammu, kā arī samērot savas izjūtas ar redzēto.

Mākslinieku spējas, iztēle un īpašs redzējums pārvērš ikdienas dzīvi spilgtos notikumos, aicinot skatītājus caur radītajiem tēliem atpazīt pašiem sevi un ikdienas norises jaunā, pat paradoksālā veidolā.

Valdis Krēsliņš darbos atklāj klasiskās glezniecības pamatprincipu un mūsdienīgu glezniecības paņēmienu mijiedarbes iespējas lielformāta figurālo kompozīciju radīšanā.

Āris Smildzers uzskata sevi par klasiskās tēlniecības sekotāju. Viņa skulpturālās kompozīcijas lielākoties ir abstraktas. Tēlnieks strādā dažādos materiālos, to skaitā alumīnijs, bronza, akrils, koks un akmens. Viņš plaši izmanto tēlniecībā krāsu un faktūru. Plastika ir mākslinieka darbu pamatvērtība.

A MAN” ir skatījums vīrieša mākslinieciskās formveides pasaulē, kuras amplitūda sniedzas no konstruktīvām kompozīcijām līdz smalkām niansēm detaļās. Izstāde ir vizuāls stāsts, kurā sižets nosaka formu, notikums veido krāsu gammu, bet forma rada noskaņu.

Barbara Smildzere

Tālr. 29262993