Каталог музеев Латвии

Музей Кулдигской края

• phone:  +371 633 50179

Kuldīgas pilsētas dārzā ielīgošanas kino seanss

22. июня, 2012

Kuldīgas brīvdabas kinoteātris „Goldingen Cinema” aicina kuldīdzniekus un pilsētas viesus kopīgi iešūpoties Līgo svētkiem. Piektdien, 22. jūnijā plkst. 23:30 Kuldīgas pilsētas dārzā tiks izrādīta leģendārā filma „Limuzīns Jāņu nakts krāsā”.

Mirtas tantei jau pāri astoņdesmit. Vīrs jau aizsaulē, dēlus paņēmis karš. Vientuļa viņa vada dienas, apdarot darbus, cik spēka pietiek.  Vienīgi kaimiņi – kolhoza traktorista Jāzepa Giluča kuplā ģimene vienmēr ir līdzās – ar labu vārdu, ar atbalstu. Un tad – vienā dienā viss pārvēršas. Mirtas tantes rokās nejauši nokļuvusī loterijas biļete izrādās no laimīgajām, un tagad viņas šķūnītī stāv  tiem laikiem lepns limuzīns – "Pelēcīte", kā viņa pati saka, dokumentos ierakstīts "baltās nakts krāsā" – tātad  latvieši teiktu "Jāņu nakts krāsā". Uzzinājuši par Mirtas tantes lielo laimestu, sarodas radi, pusradi un radu radi – visi priecīgi satikt tanti, visi iztapīgi gatavi palīdzēt …un sākas pietiekami ironisks stāsts par alkatību, divkosību, par naivu viltību, par tādu kā iemīlēšanos un visādiem ķīviņiem. Mirtas tante tikai raksta testamentus – kurš nu katrā brīdī liekas visvairāk pelnījis lielo mantojumu.

Režisors:  Jānis Streičs. Lomās: Lilita Bērziņa, Olga Dreģe, Uldis Dumpis, Gundars Āboliņš, Baiba Indriksone, Boļeslavs Ružs, Diāna Zande, Līga Liepiņa, Romualds Ancāns, Ēvalds ValtersRīgas Kinostudija, 1981

Informāciju sagatavoja:

Krista Jansone

„Goldingen Cinema ” projekta vadītāja

Tel: 27020584

E- pasts: krista.jansone@kuldiga.lv

Info:  pilsetasdarzs.kuldiga.lv/goldingen-cinema ; draugiem.lv/goldingencinema; twitter.com @goldingencinema