Каталог музеев Латвии

Мадонский краеведческий и художественный музей

Krājuma glabātuve, administrācija: Skolas iela 12; 

Izstāžu zāles: Skolas iela 10a, Madonā, Madonas novadā LV-4801;  

Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve: Sarkaņu pamatskola, Sarkaņu pagasts.

 


  •  64822480
  • phone:   64822481

Tulkojot atsauces

 

24. сентября – 8. октября, 2013

No 24.septembra līdz 8.oktobrim Madonas Novadpētniecības un mākslas muzejā apskatāma izstāde „Tulkojot atsauces”.  Izstāde Madonā notiek sadarbībā ar Laikmetīgās mākslas centru, kas organizē video mākslas darbu seansus un izrāda starptautiskās izstādes „Tulkojot atsauces” mākslinieku darbus astoņās Latvijas pilsētās, lai iepazīstinātu Latvijas reģionu iedzīvotājus ar laikmetīgās mākslas dažādajām formām un izpausmes veidiem.

Izstādē „Tulkojot atsauces” skatāmi mākslas darbi, kas pievēršas padomju laika nospiedumiem, kas joprojām klātesoši šodienas kultūrā, sabiedrībā un atmiņā. Līdzīgi kā piezīmes grāmatā, izstādē redzamās „atsauces” – dažādas norises, notikumi, lietas, simboli, arī pagājušo laiku idealizēšana – komentē mūsu neseno pagātni un kā tās joprojām ietekmē šodienu.

Izstādē piedalās virkne starptautisku ievērību guvuši mākslinieki, kas savos darbos pievēršas nesenās pagātnes un šodienas attiecībām vai to salīdzinājumam: Žilvins Landsberģis (LT), Marijans Crtaličs (HR), Arnis Balčus (LV), Kristina Normana (EE), Aija Bley (LV), Indre Klimaite (LT), Marge Monko (EE), Igors un Ivans Buharovi (HU) un Henriks Dunkers (FI).

Savukārt video programmā „Lāčplēsis, sieviete un vilki” ietverti labākie video mākslas un animācijas darbi no Laikmetīgās mākslas centra arhīva video kolekcijas, kas tapuši laika posmā no 1990. līdz 2013. gadam. Programma pārsteidz gan ar asprātīgu, bieži vien komisku saturu, gan lieliskiem tehniskajiem risinājumiem, radot savdabīgu mūsdienu Latvijas sabiedrības portretu. Video programmā ietverti tādu mākslinieku darbi kā Reiņa Pētersona „Orangutan Spectre's United Mens Choir”, Kriša Salmaņa „Un ar reizi nāks tas brīdis”, Ievas Epneres „Šapito”, Kristīnes Kursišas „Sieviete un vilki”, Katrīnas Neiburgas „Burvju lietas” un Ērika Boža „Filma bez vārdiem un beigām”.

Programma „Lāčplēsis, sieviete un vilki” Madonas Novadpētniecības un mākslas muzejā tiks rādīta 8. oktobrī. Video seanss ilgst 90 minūtes, to pavada īss lektora komentārs par izrādītajiem darbiem. Ieeja – bezmaksas.

Laikmetīgās mākslas centra izstāde „Tulkojot atsauces” ir radīta ar sadarbībā ar kultūras centru „Drugo More” Rijekā, Horvātijā, kultūras platformu „IZOLYATSIA” Doņeckā, Ukrainā un „KSA:K” – Laikmetīgās mākslas centru Kišiņevā, Moldovā. Projektu atbalsta Eiropas Kultūras Fonds, Rīgas Dome, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Igaunijas Republikas vēstniecība, Lietuvas Vēstniecība, Polijas Vēstniecība, „Open Ukraine Fonds”, SIA „LuxExpress Latvija”, „KOLONNA”, „Rīgas Laiks”, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs „Zeimuļš”, „Artistence”, Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centrs, Madonas Novadpētniecības un mākslas muzejs, Kandavas novada dome un Kandavas mākslas galerija. Video programmu „Lāčplēsis, sieviete un vilki” atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, DCA, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs „Zeimuļš”, „Artistence”, Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centrs, Madonas Novadpētniecības un mākslas muzejs, Kandavas novada dome un Kandavas mākslas galerija, Tukuma muzejs, Talsu novada muzejs, Jaunpiebalgas novada dome, Vecpiebalgas novada pašvaldība, „Orisāre” un „Saulrieti”.

 

 
blog comments powered by Disqus