Каталог музеев Латвии

Огрский музей истории и искусства

Brīvības iela 36, Ogre, LV 5001

  •  65024345
  •  65022251

Cits skats uz lietām

 

8. мая – 8. июня, 2013

Trešdien, 8. maijā, plkst 18 Ogres Vēstures un mākslas muzejā tiks atklāta izstāde „Cits skats uz lietām”. Tajā vienkopus skatāmas būs vairāku gadu garumā tapušas reklāmas speciālista Ginta Ziemeļa foto kolāžas.

Izstādes autors Gints Ziemelis dzimis un kādu laiku mācījies Ogrē, tomēr par savām mājām jau daudzus gadus dēvē Ikšķili. Savulaik strādājis radošajā nodaļā vienā no labākajām Latvijas reklāmas aģentūrām „!MOOZ”, TV3 humora raidījumu veidotāju grupā „Mēmais šovs”, humora un satīras žurnālā „Dadzis” u.c.

Viņš piedalījies foto izstādēs Ogrē un Ikšķilē, kā finālists - Eiro fonda plakātu izstādē „Dzimumu vienlīdzība”, Rīgas domes vides plakātu izstādē „Diagnoze”, Clear Challenge 2012. plakātu konkursā „Apsveikums Rīgai”, saņēmis reklāmas festivāla „Reklamazaurs 2008” galveno balvu brīvajā kategorijā. Gints Ziemelis ir plakātu mākslinieku apvienības „Suņa sirds” biedrs.

Izstādes autora Ginta Ziemeļa ikdiena saistīta ar darbu reklāmas jomā, kas nereti mudina uz lietām un notikumiem paraudzīties no cita redzespunkta. Izstādē apkopotas gan nopietnākas bildes,  gan  pavisam nenopietnas, kurām grūti paiet garām bez smaida. Fotokolāžas ļaus ne tikai ielūkoties pavisam apokaliptiskās bildēs („NLO uzbrukums Tīnūžu skolai”, „Lielā agoniju iela” u.c.)., paraudzīties uz ierastām lietām reklāmista acīm, bet piedāvās citu skatu arī uz pašām reklāmām („Ziemelis un nerunājošie akmeņi”, „Garie Mārupes gurķi”, „Peko karte”, utt.). Gints Ziemelis atzīst, ka fotokolāžām piemīt gana daudz ironijas un parodijas arī pašam par sevi, jo „par ko gan citu vislabāk pasmieties?”

Ieeja atklāšanas pasākumā bez maksas.

 

Attēlā: Gints Ziemelis. Pirmais zirgu tramvajs

 

Santa Šustere,

Ogres Vēstures un mākslas muzeja

Sabiedrisko attiecību speciāliste

 

T: 65022251; 28624505

            E: santa.ogresmuzejs@gmail.com

            I: www.ogresmuzejs.lv

                Facebook/ Ogres Vēstures un mākslas muzejs

                Twitter/ ogresmuzejs

                Draugiem.lv/ Ogres Vēstures un mākslas muzejs

 

 
blog comments powered by Disqus