Каталог музеев Латвии

Огрский музей истории и искусства

Brīvības iela 36, Ogre, LV 5001

Viesu diena muzejā: saruna ar fotomākslinieku Gunāru Bindi

9. мая, 2013

9. maijā plkst. 19 Ogres Vēstures un mākslas muzejā notiks jau trešā foto kluba „Ogre” rīkotā viesu diena. Šoreiz uz sarunu par fotomākslu aicina pazīstamais fotogrāfs Gunārs Binde.

Gunārs Binde ir viens no pazīstamākajiem Latvijas fotomāksliniekiem, kas profesionāli darbojas jau kopš 1964. gada. Meistars ir fotogrāfijas leģenda, kura darbi – melnbaltie akti un Latvijas kultūras cilvēku portreti (Eduards Smiļģis, Oļģerts Kroders, Sarmīte Sīle u.c.) ir kļuvuši par Latvijas fotogrāfijas klasiku.

Fotomākslinieka profesionālo darbību raksturo vairāk kā 35 personālizstādes Latvijā un virknē citu Eiropas valstu: Igaunijā, Lietuvā, Čehijā, Austrijā, Vācijā, Bulgārijā, Polijā u.c. Gunāra Bindes darbi atrodas Latvijas Fotogrāfijas muzejā, Francijas Nacionālās bibliotēkas Estampa kabinetā, V. Hengla Fotokabinetā Austrijā, kā arī privātkolekcijās visā pasaulē.

Ieejas maksa pasākumā 0,60 Ls, cenā iekļauta tēja.

Santa Šustere,

Ogres Vēstures un mākslas muzeja