Каталог музеев Латвии

Огрский музей истории и искусства

Brīvības iela 36, Ogre, LV 5001

  •  65024345
  •  65022251

Izdzīvot dzīvi gleznojot

 

22. июля – 21. августа, 2016

22.jūlijā Ogres Vēstures un mākslas muzejā atklāta Lienas Ivonnas Šervinskas izstāde „Divatā” .  Kaut gan ikdienā Liena Ivonna Šervinska ir profesionāla arhitekte, jau kopš bērnības zīmēšana un gleznošana bijusi viņas lielā aizraušanās. Viņai patīk gleznot gan ar akrilkrāsām, eļļu, gan akvarelī.

 Lienai Ivonnai Šervinskai Latvijā bijušas vairākas personālizstādes, taču tieši šajā - izstādē „Divatā”, kuru varēs aplūkot Ogrē, viņa pirmo reizi pievēršas cilvēku attiecību tēmai, mēģinot tai piekļūt tuvāk  caur krāsu niansēm, meklējot līdzsvaru un disonansi. Gandrīz visi izstādē redzamie darbi ir gleznoti akvareļtehnikā.

L.I.Šervinska: ”Akvareļtehnika ir ļoti trausla lieta - kā tāds putniņš rokā. Priekš manis tā ir  pasaules paplašināšana.  Es varu atnākt nogurusi mājās, sākt gleznot un pilnīgi atjaunoties.  Gleznošana atver manas iekšējās rezerves. Es savienojos ar visumu. Lai iesāktu gleznot, pietiek ar skaistiem ziediem vāzē.

Liena Ivonna  stāsta, ka tieši robežu paplašināšanas dēļ  paņēmusi sev otru vārdu – Ivonna. Tieši ar šo vārdu viņu pazīst arī ogrēnieši - kopā ar mākslinieku Juri Ģērmani viņa piedalījusies daudzos Ogres pilsētas svētkos, zīmējot portretus.

 „Man palika par šauru dzīvot ar vienu vārdu. Ivonna ir mans radošais vārds, Liena- tehniskā, pragmatiskā”, viņa paskaidro .

Jāatzīmē, ka Liena Šervinska nāk no pazīstamas dzimtas, kuras vēsture cieši saistīta arī ar Ogri. Viņu ģimenei piederējusi vasarnīca Jaunogrē, Vidus prospektā 22. Lienas vectēvs Mihails Krivošapkins ir Latvijas mēroga būvinženieris, piedalījies daudzu nozīmīgu būvju un tiltu projektēšanā un celtniecībā, bet vecmāmiņas brālis - Vladimirs Šervinskis vēsturē iegājis kā daudzu Ogres vēsturisko ēku  arhitekts un vairāk kā 20 pareizticīgo baznīcu Latvijā  autors.

Liena Ivonna Šervinska dzimusi  Ogrē 1960. gada 29. jūnijā. Beigusi Rīgas Politehniskā institūta Arhitektūras fakultāti, 1987.  -1991.g. bijusi arhitektūras priekšmetu pasniedzēja RCT (tagad- Celtniecības koledža). Kopš 1991. gada Lienai ir sava arhitektes privātprakse. Līdztekus tam viņa raksta dzeju, sacer pasakas, kā arī aizraujas ar Argentīnas tango. Tomēr lielākā daļa brīvā laika tiek veltīta glezno šanai. Patlaban Liena Ivonna  ir tautas glezniecības studijas „Grīva” dalībniece, kuras mākslinieciskais vadītājs ir Juris Ģērmanis.

 

Gunta Šmidre,

Ogres Vēstures un mākslas muzeja

Informācijas speciāliste

 T: 65022251; 26491490

            E: gunta.ogresmuzejs@gmail.com

            I: www.ogresmuzejs.lv 


 
blog comments powered by Disqus