Каталог музеев Латвии

Рижский автомобильный музей

Sergeja Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079

  •  67025888, 27885202

Рижский автомобильный музей

Rīgas Motormuzejs sakņojas Latvijas Antīko automobiļu kluba tradīcijās, tā biedru entuziasmā un kaislībā pret senajiem spēkratiem kā estētisku vērtību un kultūrvēsturiskā mantojuma sastāvdaļu. Pateicoties tieši šai aizrautībai, 1989.gadā tika atvērts Rīgas Motormuzejs.

Pēc vērienīgās rekonstrukcijas, kas tika sākta 2013. gadā, muzejs ir ieguvis kvalitatīvas ekspozīcijas telpas, ērtu un patīkamu vidi, kā arī pieejamību ikvienam apmeklētājam.

Muzeja ekspozīcijā ir apskatāmi vairāk kā 100 unikāli senie spēkrati, bet muzeja krājums arvien tiek papildināts ar nozīmīgiem jaunieguvumiem.

Seno spēkratu ekspozīcija veidota kā aizraujošs stāsts par unikāliem spēkratiem, ievērojamām personībām un auto pasaules nozīmīgākajiem vēstures notikumiem.

Apmeklētāji šo stāstu var iepazīt ar modernu, daudzveidīgu multimediju un dizaina palīdzību, līdzdarbojoties dažādās interaktīvās nodarbēs. Vēsturiskie spēkrati, kas pasniegti mūsdienīgā formā, padara Rīgas Motormuzeja apmeklējumu par patiesi aizraujošu, vienreizēju un izzinošu piedzīvojumu.

Rīgas Motormuzejs ir viens no retajiem pasaules auto muzejiem, kas pamatoti var lepoties arī ar profesionālu restaurācijas darbnīcu. Tās pamatā – restauratoru tehniskās spējas, zināšanas, pieredze un, bez šaubām, kaislība pret senajiem spēkratiem. Līdz šim Rīgas Motormuzeja restaurācijas darbnīcā ir realizēti vairāk kā 30 spēkratu restaurācijas projekti, daudzi no tiem arī ārzemju muzejiem.

Muzejs ne tikai vāc, saglabā, pēta, restaurē un popularizē senos spēkratus, muzejs ir arī radoša vieta kur mācīties. Šeit ikviens, bet īpaši bērni un jaunieši var apgūt ceļu satiksmes noteikumus, auto, moto, velo būves attīstības vēsturi, kā arī inženiertehniskas zināšanas.

Daudzveidīgu un dinamisku darbību nodrošina atsevišķa maināma izstāžu zāle, kā arī modernas konferenču zāles telpas. Apmeklētāju ērtībai piedāvājam kafejnīcu un bērnu rotaļu laukumu.

Adrese:

Sergeja Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079

Kontakti:
  •  67025888, 27885202
http://www.motormuzejs.lv/index.php

Direktors Aivars Aksenoks
Aivars.Aksenoks@motormuzejs.lv

Direktora vietnieks, Andrejs Beļinskis
andrejs.belinskis@motormuzejs.lv

Direktora vietnieks muzeja darbā, Agris Šmits
agris.smits@motormuzejs.lv

Galvenais krājuma glabātājs, Valdis Kļaviņš
valdis.klavins@motormuzejs.lv

Restaurācijas nodaļas vadītājs, Gunārs Dortāns
gunars.dortans@motormuzejs.lv

Izstāžu un ekspozīcijas daļas vadītājs, Linards Zandovskis
linards.zandovskis@motormuzejs.lv

Muzeja pedagoģe, Laimdota Lase
laimdota.lase@motormuzejs.lv

Speciālists zinātniski pētnieciskā darbā, Boriss Korčaks
boriss.korcaks@motormuzejs.lv

Muzeja speciāliste, Aija Bauere
aija.bauere@motormuzejs.lv