Каталог музеев Латвии

Музей вычислительной техники и информатики Латвийского университета

Raina bulvaris 29, Riga LV-1459;

Музей вычислительной техники и информатики Латвийского университета

The museum (founded in 1984) collects, conserves and exposes materials and evidences concerning the development of computing technologies and their steady growing use in Latvia.
The museum is housed in the historically significant rooms of the former Computing centre of the Latvian University, which had during the second half of the 20th century rapidly grown into one of the leading research institutes of the former USSR in the domain of computer science and applied mathematics.
No muzeja fondos uzkrātajiem vairākiem tūkstošiem priekšmetu, fotoattēlu un dokumentu, kas saistīti ar datortehnikas un tās pielietojumu attīstību, kā arī Latvijas zinātnes un tehnikas darbinieku ieguldījumu tajā, muzejā izveidota ekspozīcija:

“Kā un kāpēc dzima un izauga dators ?”
Šajā ekspozīcijā var aplūkot gan agrāko laiku skaitļošanas palīgierīces un pirmo paaudžu datoru iekārtas, uzbūves elementus un ekspluatācijas palīglīdzekļus, gan plašu minidatoru un agrīno personālo datoru kolekciju.
Adrese:

Raina bulvaris 29, Riga LV-1459;

Kontakti:
Administrator of the museum  Andrejs Skuja (E-mail: asklumuz@latnet.lv).
Visits need preliminary agreement per E-mail or phone.