Каталог музеев Латвии

Рижский музей фарфора

Kalēju iela 9/11, Rīga, LV-1050  

  •  67012944, 67012796

Ineses Brants lekcija par porcelāna apgleznošanas tendencēm šodien.

 

11. мая, 2013

Sestdien, 11. maijā, plkst. 16 Rīgas Porcelāna muzejā Ineses Brants lekcija par porcelāna apgleznošanas tendencēm šodien.

„Porcelāna pēcpusdienas” ietvaros aicinām uz mākslinieces, pētnieces un pedagoģes Ineses Brants lekciju „Porcelāna apgleznošanas mākslas attīstības tendences šodien”, kas tiek organizēta porcelāna apgleznošanas studijas audzēkņu darbu izstādes „Uz meža malu” ietvaros.

Inese Brants ir Latvijas mākslā sevi apliecinājusi keramiķe, kura vienlaikus arī daudz laika velta nozares pētniecībai, studējot Latvijas Mākslas akadēmijas doktorantūrā, kā arī paralēli vada profesionālo bērnu un jauniešu Porcelāna apgleznošanas studiju BJC ,,Laimīte”, kas darbojas jau 17 gadus un ir vienīgā šāda tipa studija Latvijā. 

Lekcijā sestdien māksliniece stāstīs par porcelāna apgleznošanas mākslas tendencēm Eiropas tradīciju kontekstā, salīdzinot tās ar porcelāna mākslas izpausmēm Latvijā. Viņa pievērsīsies gan teorētiskiem jautājumiem – terminu lietojumam, gan vēsturiski nozīmīgākajiem krustpunktiem porcelāna apgleznošanā, priekšmetu klasifikācijai, gan arī izglītošanās iespējām porcelāna apgleznošanā. Ineses Brants sagatavotie teorētiskie ekskursi porcelāna nozares vēsturē, kā arī mūsdienu norisēs vienmēr sniedz aizrautīgu un interesantu materiālu, ko paspilgtina pašas mākslinieces personības klātbūtne. 

Izstāde „Uz meža malu” Rīgas Porcelāna muzejā apskatāma līdz 19. maijam.

 

 

Ieva Nagliņa,

Rīgas Porcelāna muzeja ekspozīcijas un izstāžu kuratore

tālr. 67012944, 29117405

 
blog comments powered by Disqus