Новости отрасли

Notiks informatīvs seminārs "Atskats uz Starptautiskās muzeju padomes (ICOM) 25. Ģenerālo konferenci”

Starptautiskās muzeju padomes ICOM Latvijas Nacionālā komiteja aicina interesentus piedalīties informatīvā seminārā „Atskats uz Starptautiskās muzeju padomes (ICOM) 25. Ģenerālo konferenci”, kas ar nosaukumu “Muzeji kā kultūras centri: tradīcijas turpinājums” šogad norisinājās Kioto, Japānā laikā no 1. līdz 7.septembrim.

Informatīvā semināra mērķis ir iepazīstināt pēc iespējas plašāku Latvijas muzeju darbinieku loku ar definīcijas variantiem un dažādajiem argumentiem definīcijas sakarā.

Seminārs notiks 2019.gada 26.novembrī Latvijas Kara muzejā laikā no 11:00 līdz 13:30.

Semināra programma:

12.20 – 12. 40

„Muzeju definīcija. Varianti un viedokļi”

Antra Medne, Aleksandra Čaka memoriālais dzīvoklis-muzejs

„Starptautiskās Cilvēktiesību muzeju federācijas (FIHRM) viedoklis”

Ineta Zelča Sīmansone, Creative Museum

„Starptautiskās Muzeju padomes starptautiskās Muzeoloģijas komitejas (ICOM ICOFOM) viedoklis”

Raivis Sīmansons, Creative Museum

„Starptautiskās Muzeju padomes Kolekciju komitejas (ICOM COMCOL) viedoklis”

Iveta Ruskule, Rakstniecības un mūzikas muzejs

„Starptautiskās Muzeju padomes starptautiskās Literatūras un Komponistu muzeju komitejas (ICOM ICLCM) viedoklis”

Maira Valtere, Jāņa Akuratera muzejs

Muzeju speciālistu viedokļu apmaiņa

Iepriekšēja pieteikšanās uz semināru nav nepieciešama. Tiek gaidīts ikviens interesents!